Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kuba Kacprzak dobiegł do Lublina i stoczył walkę bokserską. W 60 dni chce obiec Polskę i pomóc swojemu choremu znajomemu

Kuba Kacprzak codziennie biegnie i bierze udział w jednej walce bokserskiej. Chce pomóc w ten sposób swojemu choremu znajomemu, który doznał udaru mózgu. Każdego dnia pokonuje około 40 kilometrów i zachęca do wspierana akcji charytatywnej.

Dzisiaj w ramach akcji „Walka Życia „do Lublina dobiegł Kuba Kacprzak. W Ogrodzie Saskim stoczył walkę bokserską z Adrianem Kowalem zawodnikiem UKS Berej Boxing Lublin, a wszytko po to, aby pomóc swojemu znajomemu, który doznał w ubiegłym roku udaru mózgu. Kuba pokonuje codziennie około 40 kilometrów, a cały bieg ma mieć łącznie około 2300 kilometrów.

Zobaczcie co Kuba mówi o cały przedsięwzięciu:

Celem akcji charytatywnej „Walka Życia” jest zebranie funduszy potrzebnych na dalszą rehabilitację Rafała Garbaciaka, instruktora harcerstwa, który w październiku ubiegłego roku przeszedł rozległy udar mózgu. W ramach akcji Kuba Kacprzak chce w 2 miesiące obiec Polskę dookoła, a dodatkowo każdego dnia będzie toczył walkę bokserską.

– W ten sposób zarówno Rafał jak i ja stoczymy swoją Walkę Życia. Wystartowałem 26 czerwca z Gdańska. Choć przedsięwzięcie wydaje się być na pierwszy rzut oka bardzo trudne do zrealizowania, to nie martwię się o jego powodzenie. Nie jest to mój pierwszy bieg charytatywny. Wcześniej podjąłem się dwóch przedsięwzięć mających na celu wsparcie Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”. Zwłaszcza druga akcja „Z buta na Rysy”, w ramach której pokonałem marszobiegiem dystans 700 km z Gdańska na najwyższy szczyt polskich Tatr, okazała się dużym sukcesem – uzbieraliśmy ponad 13 000 zł, a wydarzeniem tym zainteresowały się ogólnopolskie media. Warto podkreślić, że obecnie jestem mistrzem województwa łódzkiego w boksie olimpijskim w kategorii wagowej do 91 kg. „Walka Życia” jest najtrudniejszym projektem, którego się podjąłem. Czeka mnie 60 maratonów i 60 sparingów. Długotrwały bieg połączony z pojedynkami bokserskimi wymaga nie tylko świetnego przygotowania fizycznego, ale też odpowiedniej organizacji – mówi Kuba Kacprzak.

 

Dzisiaj Kuba nocuje w Lublinie jutro zaś rusza do Krasnegostawu. Jeżeli ktoś może mu pomóc w organizacji walki w Krasnymstawie prosimy, aby skontaktował się z Kubą.

Kuba w tamtym roku brał udział w akcji „Z buta na Rysy”, podczas której trwała zbiórka pieniędzy na ukończenie Centrum Terapii Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”.

Zachęcamy do zapoznania się z oficjalną stroną akcji „Walka Życia”: https://web.facebook.com/walkazycia60/

2017-07-12 15:43:05
(fot. wideo lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Mijałem się z nim na al. Spółdzielczości Pracy.
    -Daleko jeszcze? – spytałem dla żartu.
    -Jeszcze kawałek – odparł.

  2. Łał! Pełen szacunek!