Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Krzysztof Żuk: – Na wiosnę będzie gotowa koncepcja nowego stadionu żużlowego

W poniedziałek Krzysztof Żuk poinformował na swoim profilu na Facebooku o istotnych kwestiach związanych z budową stadionu żużlowego. Na wiosnę ma być znana koncepcja i lokalizacja obiektu.

Po wczorajszym meczu żużlowym emocje opadły, a prezydent Krzysztof Żuk poinformował dzisiaj na swoim profilu na Facebooku o planach dotyczących nowego stadionu żużlowego.

Jak informuje prezydent w październiku urząd miasta ogłosi przetarg na koncepcję nowego stadionu żużlowego. W koncepcji będzie opisany obiekt z pojemnością trybun i wszystkimi funkcjami. Koncepcja powstanie w ścisłej współpracy z klubem Speed Car Motor Lublin.

– W koncepcji będzie też odpowiedź na pytanie, czy stadion powstanie w miejscu starego na al. Zygmuntowskich czy w nowym miejscu. Koncepcja będzie gotowa na wiosnę. Potem natychmiast ogłosimy przetarg, zapewne w trybie „zaprojektuj – wybuduj”, by skrócić czas do budowy. Już w czerwcu rozmawiałem z władzami Polskiego Związku Motorowego i Ekstraligi o awansie naszego klubu. Zapewniłem, że w razie potrzeby dostosujemy stadion przy Zygmuntowskich do podstawowych wymogów Ekstraligi. W zamian otrzymałem zapewnienie, że klub otrzyma warunkową licencję na udział w Ekstralidze. Wszystkie niezbędne prace na stadionie przy Zygmuntowskich będą przeprowadzone na czas, by wiosną Speed Car Motor Lublin bez problemów wystartował w Ekstralidze – poinformował Krzysztof Żuk.

Oczywiście występy w Ekstralidze to dodatkowe wymagania finansowe. To pewne, że zwiększy się udział miasta w finansowaniu klubu.

– Przypomnę, że w tym roku była to suma 2 milionów złotych, a w 2017 roku 1,2 mln zł. Pojawiły się w internecie informacje o tym, że rozważamy lokalizację nowego stadionu na terenie Bike Parku przy ul. Janowskiej. To nieprawda. Nie ma i nie było takiego pomysłu – wyjaśnia Krzysztof Żuk.

2018-09-24 14:58:41
(fot. Speed Car Motor Lublin – fot. Robimy marketing / Przemek Gąbka)

20 komentarzy

 1. No chyba że wygra Tulajew to nie będzie stadionu

  • Przed wyborami to każdy może obiecywać wedle uznania. Żużel jest popularny w mieście, więc jeden z drugim rzucą obietnicę i liczą na automatyczny wzrost w słupkach poparcia.

   • to żaden problem dla Żuka żeby zadłużyć jeszcze bardziej Lublin, ale sam co najwyżej w kolejnej radzie nadzorczej „siądzie”, bo jemu to akurat stan konta rośnie w przeciwieństwie to stanu finansowego Lublina

   • Ktoś jeszcze wierzy w obietnice tego przedstawiciela kumoterskiej jak PSL Partii Oszustów? Za plecami mieszkańców podpisuje jakieś lojalki o przyjmowaniu południowców a przed kamerami obiecuje złote góry i podpina się pod każdy „sukces” Jak z rewitalizacją wysypiska śmieci za kasę z budżetu obywatelskiego. Jakoś kluczy do mieszkań wybudowanych kosztem skweru na Bronowicach nie rozdawał. Ciekawe dlaczego?

 2. No tak,jak widać zabawa to jest zadanie nr 1 u pana Żuka,a ja mało wczoraj zawieszenia w aucie nie zgubiłem na Racławickich.Przed wyborami zapewne część mieszkańców zostanie udobruchana takim gadżetami a gardłowe sprawy zejdą na ”lepsze” czasy.

  • człowieku czy ty w ogóle wiesz co piszesz , co kogo obchodzi zawieszenie w twoim szrocie , wczoraj na 30 min przed meczem ja nie mogłem znaleźć nawet stojącego miejsca. Stadion to potrzeba chwili bo żużel jest na mega topie . Przesiądź się na rower , nic tam nie połamiesz .

   • Dobrze, że szukałeś miejsca stojącego, a nie leżącego, bo miałbyś jeszcze większy problem w poszukiwaniach… Jeżeli jest się za leniwym, żeby przejść na stadion kilkaset metrów (maksymalnie 10 minut pieszo), to rzeczywiście trudno jest znaleźć miejsce pod samą bramą wejściową.

   • Wystarczyło na Arenie tor żużlowy doprojektować. Na kopaczy raczej w najbliższej 25-latce nie ma co liczyć. Ale jak to po pomniku Pychy obecnego włodarza jeździć? Zresztą, TuSSk uwielbia szmaciankę, i był to głęboki ukłon w jego stronę. Jeden miasto zadłuża a drugi zwraca do Unii 80 baniek euraków. Dalej ich ubóstwiajcie i zachwalajcie a tylko nasz region pozostanie Polską C

 3. Nie dajcie się nabrać na kolejną kadencję tego pana… I proszę mi nie pisać że Lublin się buduje i rozwija… szkoda bardzo żeby bylo inaczej… Łaskę robi jeden z drugim że wydawane są pieniądze na inwestycje z funduszy unijnych…

  • ten lepszy Żuk z FSC

   Porównam dwie potrzeby spośród wielu innych: remont ul. Krakowskie Przedmieście, która była w bardzo dobrym stanie przed remontem i brak realizacji remontu ul. Sowińskiego, która coraz bardziej przypomina tor crossowy. Następnym wybrykiem Żuka jest likwidacja przemysłu produkcyjnego w Lublinie. Przekształcił Lublin w miasto emerytów i pracowników budżetowych z nadmiernie rozwiniętą siecią sklepów wielkopowierzchniowych. Temu panu dziękujemy. Niech on wyjedzie do Niemiec ich stać na to aby popsuł im gospodarkę.

 4. Szkoda że wcześniej nie pomyślał i budował stadion piłkarski dla kopaczy z motoru a na stadionie jedyna gwiazda która grała to Zenek Martyniuk.

  • Grześ przez wieś

   Prawdę dajesz w 100%

  • I to jest myśl! Po co budować nowy tor – przebudujmy ten co jest! Niech kopacze piłki idą na trzepak, bo do tego się nadają sądząc po wynikach, a w to miejsce usypać żużla, ziemi i będzie git. Trzeba rozpisać przetarg na MODERNIZACJĘ Areny Lublin i dostosowanie jej do sportu motorowego. A pseudopiłkarzy i pseudokibiców wykopać na wysypisko w Rokitnie i niech już przestaną nas ośmieszać.

 5. Trzeba znajomym dać posadkę dyrektora czy prezesa to Żuk wybuduje nowy stadion na pewno hehe

 6. Niektóre ulice wyglądają jak drogi polne a żuk chce stadiony budować i zadłużać miasto POrażka,

 7. Po co nowy stadion. Żużel to niszowy sport.

 8. Żuk tylko obiecuje , pod koniec 2017 obiecał budowę nowego stadionu i nic.
  Teraz znowu to samo czyli znowu będzie nic.
  Trzeba chyba zmienić Prezydenta na innego.

  • Szkoda, że mieszkańcy dali się nabrać w poprzedniej edycji obietnic. Cztery lata w plecy. Każdy inny, byle nie
   z sitwy PO/PSL.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo