690 680 960

48-latek trafił do aresztu. Mężczyzna odpowie za przywłaszczenie mienia o wartości 2 mln 300 tys. złotych

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za przywłaszczenie mienia znacznej wartości. 48-latek trafił do aresztu, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pracowali intensywnie nad sprawą przywłaszczenia powierzonego mienia znacznej wartości przez 48-latka z gminy Międzyrzec Podlaski.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna prowadzący działalność gospodarczą, w kwietniu 2017 roku wziął w leasing autobus, ciągnik rolniczy, kombajn zbożowy i inne maszyny rolnicze o łącznej wartości prawie dwóch milionów trzystu tysięcy złotych. Po pewnym czasie 48-latek przestał spłacać zobowiązania wobec banku. Pomimo ciążącego na nim obowiązku, mężczyzna nie zwrócił leasingowanych maszyn i autobusu.

W miniony czwartek policjanci udali się na teren jego firmy, gdzie zabezpieczyli kombajn zbożowy przygotowany do transportu. Funkcjonariusze ustalają, czy jest to jedna z maszyn, którą miał przywłaszczyć 48-latek. Pracują również nad tym, by ustalić, co stało się z pozostałymi leasingowanymi przez niego maszynami.

Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

2018-09-24 14:47:06
(fot. Policja Biała Podlaska)

3 komentarze

  1. Załatwi sobie papiery, że jest kleptomanem i z bani.

  2. Grześ przez wieś

    Niezły biznesmen.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli