Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Krowy wpadły do Wieprza. Na ratunek zwierzętom ruszyli strażacy (foto)

Do rzeki Wieprz, płynącej na granicy miejscowości Latyczów i Tuligłowy koło Krasnegostawu, wpadły dwie krowy. Zwierzęta zostały wyciągnięte z wody przez strażaków.

W poniedziałek przed południem straż pożarna z Krasnegostawu została powiadomiona o krowach, które wpadły do rzeki Wieprz. Zwierzęta nie były w stanie samodzielnie wydostać się z wody. Dyżurny od razu na miejsce skierował dwa zastępy strażaków.

Jak nas poinformowano, w wodzie znajdowały się dwie krowy. Należały one do jednego z okolicznych gospodarzy i pasły się na pobliskiej łące. Jednak w pewnym momencie udały się w kierunku rzeki.

-Wszystko wskazuje na to, że były spragnione i chciały się napić wody. Jednak w tym miejscu jest wysoki przeg przez co zwierzęta wpadły do rzeki i nie były w stanie samodzielnie się z niej wydostać – przekazał nam nasz czytelnik.

Strażacy sprawnie uporali się z pomocą zwierzętom. Za pomocą lin wyciągnęli je na brzeg. Krowy całe i zdrowe wróciły z powrotem na suchy brzeg.

(fot. PSP Krasnystaw/nadesłane)

6 komentarzy

  1. Wołowina z wieprzowina. To popularny trick w wędliniarstwie

  2. Brawo strażacy! Krowy to bardzo pożyteczne zwierzęta i potrafią się przywiązać do człowieka. Przy mnie zestarzało się ze 30 krów. I serce bolało, gdy musieliśmy je oddać do żeźni.

  3. Prezydentowa???

  4. Dogrzało to poszły się popluskać. Krowy lubią wodę i doskonale pływają.

  5. a czy krowy były trzeźwe ??

  6. Jakie plany miał wieprz jak już by opil krowy