690 680 960

Krowa w szambie, kot na drzewie i słupie: Strażacy ratują zwierzęta

W ostatnich dniach strażacy kilkukrotnie wyjeżdżali do ratowania zwierząt z opresji. Wyciągali m.in. krowę z szamba i zdejmowali koty na ziemię.

W wigilię 24 grudnia o godzinie 14:45 dyżurny straży pożarnej w Białej Podlaskiej został poinformowany o kocie, który od kilku dni przebywa na słupie energetycznym przy ulicy Sielczyk. Zwierze nie potrafiło samo zejść na ziemię i jego miauczenie zaalarmowało mieszkańców. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy po kilkuminutowej akcji ściągnęli kota ze słupa.

O wiele trudniejsza była akcja w której w drugi dzień świąt uczestniczyli strażacy z Lubartowa. O godzinie 17:40 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o krowie, która wpadła do otwartego szamba znajdującego się przy budynku gospodarczym na jednej z posesji w miejscowości Nowodwór-Piaski. Na miejsce zadysponowano strażaków z PSP w Lubartowie oraz z OSP w Brzezinach.

Ze względu na ciężar zwierzęcia, nie było możliwe jej ręczne uwolnienie z pułapki. Dlatego też z węży pożarniczych utworzono prowizoryczną uprząż, którą po założeniu na krowę zaczepiono do ciągnika rolniczego. W ten sposób wyciągnięto krowę z powrotem na powierzchnię. Ponieważ zwierze było osłabione,wezwano na miejsce weterynarza a do czasu jego przybycia, strażacy zabezpieczali je przed wychłodzeniem.

Z kolei dzisiaj po godzinie 14 lubelscy strażacy zostali powiadomieni o kocie, który znajduje się na jednym z drzew przy ul. Rymwida. Zwierze nie potrafiło zejść na dół, dlatego też mieszkańcy powiadomili strażaków. Ci za pomocą podnośnika dostali się na górę i pomogli kotu wydostać się z pułapki.(fot. nadesłane -KP PSP Lubartów, Patryk)
2015-12-28 16:10:30

10 komentarzy

 1. Jacy mili panowie strażacy: tu uratują kotka z opresji, tam znów kolędników. 🙂

 2. „… Jadą z powrotem, jadą z turkotem,
  Jadą Browarną, Rybną, Nawrotem,
  Jadą i trąbią: tram-tra-ta-tam!
  Ludzie po drodze gapią się z bram,
  Śmieją się do nich dziewczęta z okien
  I każdy dumnym spogląda okiem:
  „Rzadko bywają strażacy tacy,
  Tacy strażacy – to są strażacy,
  Takich strażaków potrzeba nam!”
  Tra-tra-ta-tam! Tra-tra-ta-tam!…”

 3. A ja podziwiam i pozdrawiam Panie i Panów Strażaków, trzeba mieć ogromne serce i wielką odwagę by ratować życie innym. Byłam świadkiem pożaru i widziałam, że dla tych ludzi to nie rutyna, wkładają serce i emocje i cierpliwość w swoją pracę. BRAWO!

 4. Melchior Pierdółko - brat Apoloniusza, też Pierdółko, a mąż starej Pierdółki

  Uchylam i ja kapelusza w szacunku dla Waszej pracy pełnej poświeceń i niebezpieczeństw, ale głęboko sie kłaniam w szacunku dla wielkich serc otwartych na pomoc zwierzętom w nieszczęściu.

 5. No ale z krową na drzewie już nie byłoby tak łatwo.

 6. Kot to nie zwierze. Żreć się zachce to sam odpadnie od drzewa. Ja nie wyrażam zgody by moje podatki finansowały ściąganie kotów z drzew.

  • Ja być prawie obca krajowca (Afropolaka), ale znać polska obyczaja

   Cwaniak, bo miał na tyle odważnych rodziców, że w obawie głodowej śmierci, zeszli z drzew.
   Ciekawe kiedy ciebie wyprodukowali – jeszcze na drzewach, czy już jak zeszli i najedli się.

 7. Ludzie z miasta są dziwni… Koty bez problemu schodzą z drzew, Jedyne powody czemu siedzą tak długo to ludzie/inne zwierzęta/ chęć zapolowania skłania je do siedzienia tam dłużej, miałem już kilka kotów i wszystkie jak wdrapały sie na drzewo to i zeszły zazwyczaj przez psa lecz czasami i z innych powodów, rozumiał bym jedynie interwencje w sprawie małego kotka a niech tam:P Jak by tak na wsi dzwonić bo kot nie schodzi z drzewa długo to by było po 30 telefonów na wieś:))

 8. Ratowanie zycia to ratowanie życia. Czy to kot na drzewie czy kaczka przymarznięta do lodu czy też krowa w szambie … niestety niektórym już zaczyna odbijać i dzwonią po straż aby ściągać drony z drzew

  http://www.lublin112.pl/nowinki-techniczne-wymuszaja-dodatkowe-interwencje-strazacy-jezdza-sciagac-drony-drzew/

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!