Po krawężnikach, z otwartymi drzwiami. Pijany kierowca opla zatrzymany przez małżeństwo na Felinie

Pijany kierowca opla nie był w stanie poradzić sobie z przejazdem wąskimi uliczkami na lubelskim osiedlu Felin. Nie dość, że jechał z otwartymi drzwiami, to jeszcze zaczepił o jeden z garaży.

W sobotę na ul. Królowej Jadwigi w Lublinie jedna z kobiet dostrzegła samochód, który poruszał się z otwartymi tylnymi drzwiami. Podczas wykonywania skrętu w prawo, kierowca opla najechał na bardzo wysoki krawężnik. Kawałek dalej pojazd zaczepił otwartymi drzwiami o znajdujące się tam garaże.

Kobieta podejrzewając, że kierowca auta może być pijany, poprosiła męża aby ten to sprawdził. Jej małżonek podszedł do kierującego oplem, kiedy zauważył, że jest on pijany natychmiast wezwał policję i przytrzymał mężczyznę do czasu przyjazdu mundurowych.

Dyżurny komendy miejskiej wysłał na miejsce patrol, funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia małżeństwa. Badanie alkomatem wykazało, że 59-letni mieszkaniec Lublina miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat a także wysoka grzywna.

Jest to już kolejny przykład doskonałej i godnej do naśladowania postawy świadków. Kierujący pojazdem, znajdując się w takim stanie, że nie potrafił zapanować nad autem, do tego nie zwracając uwagi na otwarte drzwi, w każdej chwili mógł wjechać w pieszych, których na osiedlu nie brakuje.

(fot. lublin112)
2016-11-21 18:34:28

20 komentarzy

 1. Fajnie beda sie wloczyc po sadach jako swiadkowie

  • może i będą, ale świadomością, iż niewykluczone, że uratowali komuś życie….

   • Jeździcie po sądach, traćcie swój prywatny czas i pieniądze . Jak was złapią kiedyś suszarką, to nie będzie zrozumienia że złapaliście pijanego kierowcę, tylko dostaniecie po d..ie jak jak normalny przestepca . Wtedy skończy się wasza nadgorliwość ! ! !

  • Tylko na pierwszą rozprawę o ile będą następne. Złożą zeznania i tyle.

 2. chyba nie byles swiadkiem sad zrobi tak ze spotkasz sie z oskarzonym chocbys naprawde tego nie chcial a jak bedzie cos krecil to pare razy sie spotkacie i odechce ci sie byc swiadkiem czegokolwiek tak powstaje tzw znieczulica spoleczna czemu sie wcale nie dziwie

  • Chichotnik obywatelski

   W skrajnym przypadku okazywanie świadkowi „wdzięczności” za „przysługę”, może się skończyć: „wyszedł z domu nie mówiąc nic nikomu i zapomniał do niego wrócić”.

   • Nie popieram zwolenników jazdy na dwóch gazach, ale w obecnych czasach nie warto ryzykować zdrowiem, czy nawet życiem i zatrzymywać takiego moczymordę, bo sądy zaprzepaszczają cały wysiłek zatrzymujących poprzez upierdliwe nękanie świadków wielokrotną chęcią ich przesłuchania, a potem kiedy dochodzi do wyroku jest on niewspółmiernie niski i często nie egzekwowany.

 3. Pewnie mieli mu jeszcze polać i wypić jego zdrowie!

 4. Co za debilne komentarze jak porownac pijaka za kierownicà ze złapaniem na ” suszarke” ???

 5. Nie możliwe lu pijany? Przecież to tacy ‚nieskazitelni’ ludzie są. To nie może być prawda. Co na to obrońcy lu? Czy po tak starszych wiadomościach otrząsną się i zaczną innych mieszkańców woj. Lubelskiego nienawidzić jeszcze bardziej? Jak żyć?

 6. Chyba widzę odwrócony krucyfiks w tym kieliszku?

  • Nie widzisz że kieliszek jest z innego artykułu
   Wyraźnie widać że to kluczyk od jakiejś renówki a nie od opla ; )

 7. W sadzie ze świadków będą robić głupka,jak to zawsze bywa.Ci co zeznawali w sprawie pijanego księdza proboszcza leszka szby tez teraz żałują podejrzewam.

 8. Zachowali się jak dorośli, odpowiedzialni ludzie. Każdy powinien tak się zachować. Dla pijanych kierowców powinny być dotkliwe kary pieniężne, roboty społeczne, coś co trwa i jest dotkliwe. Rodzina może zamontować im blokadę alkoholową w aucie.Wiele jest sposobów prewencji.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7851zł 0.91%
  • GBP 5.2717zł 0.51%
  • EUR 4.554zł 0.32%
  • CHF 4.1003zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!