Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Krasnystaw: Będzie łatwiej zaparkować w centrum. Tylko na godzinę

W Krasnymstawie zmieniają się przepisy dotyczące parkowania. Od piątku auto będzie można pozostawić tylko na godzinę.

O tym jak trudno jest znaleźć wolne miejsce na pozostawienie pojazdu w centrum Krasnegostawu wie chyba każdy kto choć raz odwiedził to miasto. Miejsc parkingowych jest zdecydowanie zbyt mało, a te które są notorycznie są pozajmowane przez pojazdy osób, które przyjeżdżają do centrum do pracy. Problem ten od dawna starali się rozwiązać miejscy urzędnicy, jednak okazuje się, że nie ma możliwości zbudowania dodatkowych miejsc, więc zdecydowano się wprowadzić inne rozwiązanie, które ma pomóc w tej sprawie.

Od piątku 4 kwietnia w Urząd Miasta w Krasnymstawie wprowadza ważne zmiany w organizacji ruchu drogowego w na Placu 3 Maja oraz ulicy Matysiaka. Ich celem jest poprawa dostępności mieszkańców do urzędów, placówek handlowych i usługowych położonych w centrum miasta poprzez rozwiązanie problemu wiecznie zajętych miejsc parkingowych. Od kilku dni pod znakami oznaczającymi parkingi, montowane są dodatkowe tabliczki, mówiące kierowcom, że teraz będą mogli pozostawić swoje auta maksymalnie na 60 minut.

-Zmiana organizacji ruchu spowoduje zwiększenie ilości wolnych miejsc parkingowych poprzez ograniczenie czasu postoju. Celem zmian organizacji ruchu jest poprawa dostępności. Zmiana ta będzie dotyczyć zatok postojowych zlokalizowanych przy zachodniej, południowej i wschodniej pierzei Placu 3 Maja i obejmie wszystkie 3 zatoki postojowe w obrębie Placu 3 Maja. Z kolei przy ulicy Matysiaka Zmiana ta odnosić się będzie do zatok postojowych zlokalizowanych po lewej stronie jezdni na odcinku od Placu 3 Maja do ul. Kościelnej i na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Podwale – wyjaśnia Andrzej Jakubiec Burmistrz Krasnegostawu.

Wprowadzane zmiany będą obowiązywały w godzinach od 7 do 16-tej.

(fot. UM Krasnystaw)
2014-04-03 17:26:11

Komentarze wyłączone

Z kraju

Sport