690 680 960

Będzie więcej policjantów, dzisiaj ślubowanie złożyło 50 nowych funkcjonariuszy

Najlepsi z tych którzy chcieli pracować w Policji, dzisiaj oficjalnie zostali przyjęci do służby. Złożyli uroczyste ślubowanie.

W czwartek przed południem, w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie młodych policjantów. Zostali oni wybrani spośród kilkuset osób, które to starały się o pracę w policji. Jednak zanim założyli mundur, musieli przejść przez wiele etapów postępowania kwalifikacyjnego. Obejmowało ono m. in. testy z wiedzy dotyczącej niezbędnych zagadnień wymaganych w tej pracy, zaliczenie sprawności fizycznej, testu psychologicznego a także wywiadu zorganizowanego oraz komisję lekarską.

Ci którzy okazali się najlepsi zostali przyjęci do służby w policji. Łącznie jest to 50 osób, 39 mężczyzn i 11 kobiet. Dla wielu z nich jest to spełnienie marzeń, zagwarantowanie stabilizacji życiowej, dla innych szansa na karierę czy też rodzinne tradycje. Punktualnie o godzinie 10-tej wszyscy z nich złożyli ślubowanie, podczas którego zapewniali strzec bezpieczeństwa Państwa, chronić jego obywateli, nawet z narażeniem życia oraz pilnie przestrzegać prawa.

Nowych funkcjonariuszy powitał Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki. Jednak ślubowanie nie oznacza, że funkcjonariusze od razu pojawią się na ulicach i będą strzec porządku. Teraz wyjadą oni na kilkumiesięczny kurs podstawowy do szkoły Policji, gdzie będą zdobywać wiedzę m. in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają także psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w niezbędną wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Swoje obowiązki będą pełnić w komendach w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Białej Podlaskiej, Krasnymstawie, Łęcznej i Parczewie. Z kolei 15 funkcjonariuszy zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.
(fot. KWP Lublin)
2014-04-03 18:54:27

4 komentarze

 1. Pan Sołtys z Lublina

  Teraz, policjantem być, to jeść jeden z najczarniejszych kawałków chleba, za marne pieniądze.
  Nie zazdroszczę, ale zadowolenia z pracy życzę.

 2. dokładnie popieram w 100%

 3. Ale liczy się to,że jest umowa o pracę,kasa zawsze na koncie i mundurówka po 25 latach służby:)

 4. rób to co lubisz a tak naprawdę nie będziesz musiał pracować

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas