Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kraśnik: Trwa liczenie strat i usuwanie szkód po wczorajszych nawałnicach

Wczoraj przez region przetaczały się burze z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. W powiecie kraśnickim trwa usuwanie szkód i szacowanie strat.

Strażacy mają pełne ręce pracy po wczorajszych nawałnicach jakie przeszły nad regionem. Straż jeździła głównie do wypompowywania wody z zalanych mieszkań i posesji. W Kraśniku po intensywnych opadach wylała mała rzeczka Wyżnica.

Pierwsze zgłoszenia do straży pożarnej wpłynęły już po godzinie 15:00. Strażacy interweniowali przy zalanych posesjach w całym Kraśniku m.in. przy ul. Zakrzowieckiej, Szewskiej, Jagielońskiej, Zaklikowskiej oraz w innych regionach miasta. Do Kraśnika ciągnięto jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z sąsiednich gmin, między innymi z Wilkołaza, Stróży czy też Urzędowa.

 

Strażacy z Wilkołaza prowadzili działania przy ul. Zakrzowieckiej, gdzie pod wpływem obfitych opadów deszczu, skarpa, która znajdowała się przy samej drodze, obsunęła się na drogę. Woda uszkodziła tam infrastrukturę drogową. Strażacy zabezpieczyli obsuniętą skarpę i po przyjeździe patrolu policji zostali zadysponowani na tej samej ulicy do zalanych domów jednorodzinnych.

Trwa szacowanie strat i usuwanie szkód.


Kraśnik ul. Zaklikowska

2017-06-17 10:46:13
(fot. wideo 112 Kraśnik, nadesłane Michał zdjęcia – Lublin, Adrian wideo – Kraśnik, Justyna – Lublin)

7 komentarzy

  1. wycięcie parku i zrobienie śniętych figurek oraz zawierzenie miasta maryjce nie pomogło ??

  2. Więcej asfaltu! Wybrukować wszystkie trawniki! Zlikwidować parki i wybetonować place po nich! Wszystkie drzewa do wycięcia! Wtedy na pewno nie będzie takich sensacji. I bedzie w c. Yyyy bardzo dużo miejsc do parkowania samochodów.

    • Jak ? W tym świętym mieście chcą zdemontować kostkę z ulicy i przekazać do kościoła, bo ponoć biedny…

  3. Słaba ta królowa a i król nie pomaga na Zeusa co się dzieje

Polityka i społeczeństwo