Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kraśnik: Fałszywy kuzyn i fałszywy policjant próbował wyłudzić pieniądze od 79-latki

Wczoraj do jednej z mieszkanek Kraśnika zadzwonił mężczyzna, który podał się za jej kuzyna i poprosił o pieniądze. Za chwilę otrzymała kolejny telefon, tym razem od innego mężczyzny podającego się za funkcjonariusza Policji tropiącego szajkę oszustów.

We wtorek około południa jedna z mieszkanek Kraśnika powiadomiła dyżurnego kraśnickiej Policji, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za jej bratanka i poprosił o przelanie na jego konto pieniędzy w kwocie 22 tys. złotych.

-Potrzebował ich na załatwienie pilnych spraw finansowych. Kobieta po chwili zadzwoniła do bratanka, za którego podawał się dzwoniący mężczyzna. W rozmowie dowiedziała się, że nie potrzebuje on pomocy finansowej a wcześniej najprawdopodobniej telefonował do niej oszust. Na tym jednak oszuści nie poprzestali. Po kilku minutach otrzymała kolejny telefon. Tym razem mężczyzna podał się za funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Twierdził, że prowadzi sprawę dotyczącą szajki oszustów i nakłaniał kobietę do wpłacenia pieniędzy na konto Policji, co pomoże w ustaleniu sprawców. Kobieta zorientowała się, że ma do czynienia z próbą wyłudzenia i nie wpłaciła pieniędzy. Rozwaga i czujność uchroniły ją od utraty znacznej kwoty – opisuje zdarzenie sierż. Kamil Gołębiowski z KWP Lublin.

Policjanci prowadzą teraz działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania przestępców.

Ostrzegamy wszystkich przed podobnymi przypadkami, w razie jakichkolwiek wątpliwości należy dokładnie sprawdzić tożsamość osoby dzwoniącej, a w przypadku niejasności powiadomić Policję.

2014-07-02 13:49:32
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. mgr. Ćwierć - Cipkiewicz

    Brawa dla babuni, która wykazała się rozwagą.
    Widać, że ceni to co udało się jej się zgromadzić na tzw. czarną godzinę.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo