690 680 960

Kraśnik: W dostawczym busie na prowizorycznych ławkach jechało 12 osób

Kierowca dostawczego busa stracił prawo jazdy za skrajne zlekceważenie przepisów ruchu drogowego. 60-latek zabrał do busa dostawczego 12 osób. Podróżni siedzieli na prowizorycznych ławkach, kartonach a nawet na kolanach.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19:30 w Kraśniku. Kraśniccy policjanci zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Volkswagen Transporter. W pojeździe zamiast dwóch osób, które powinny się tam znajdować przepisowo, było 12 osób za dużo.

– Pasażerowie siedzieli na prowizorycznie wstawionych ławkach, krześle i kartonach. Właściciel pojazdu 60-letni mieszkaniec gminy Urzędów zabierając tak dużą ilość osób do nieprzystosowanego do przewozu ludzi samochodu naraziłby je na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Kierowca stracił prawo jazdy, odpowie również przed sądem. Grozi mu kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

2015-07-27 10:15:14
(fot. Policja Kraśnik)

23 komentarze

  1. Znając naszych wiekowych rodaków z prowincji NIC się nie zmieni. Ani mocne słowa nie dotrą do pana że źle zrobił. Ani wyrok i zatrzymane uprawienia nie przekonają go żeby nie jeździć.

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej