690 680 960

Z kraju: Zobacz to wideo i Odkryj Polskę

Film opublikowany przez Fundację Edukacji Polonijnej ukazuje bogactwo, różnorodność i naturalne piękno naszej Ojczyzny. Celem akcji Odkryj Polskę / Explore Poland jest zachęcenie młodych Polaków, mieszkających poza granicami kraju, do zapoznania się z dziedzictwem kulturowym oraz malowniczym krajobrazem naszego kraju.

Fabuła filmiku zabiera nas w podróż po Polsce; prowadzi górskimi szlakami, ukazuje surowe piękno i tatrzański majestat. Oprowadza po gęstych lasach, a także odpręża i pozwala na odpoczynek w promieniach nadmorskiego słońca. Filmik to fascynująca podróż przez zasypane śniegiem tereny i skute lodem jeziora, możemy skryć się przed słońcem w cieniu potężnych drzew i zachwycić mnogością różnorakich barw polskiego krajobrazu.

Nagranie pozwala nam również poznać miejską architekturę; prowadzi przez urocze, zabytkowe starówki, ciasne, klimatyczne uliczki, a także pozwala spojrzeć z lotu ptaka na górujące nad miastami ratusze i kościoły. Ukazuje prawdziwe twarze Polaków, a także elementy polskiej kultury. Znajdziemy w nim także lokalny akcent.

 

Organizator Akcji: Fundacja Edukacji Polonijnej
Koordynator projektu: Marta Prochot
Realizacja: Filip Gonciarczyk i Jakub Leszko

2018-06-06 16:54:31
(fot. wideo Fundacja Edukacji Polonijnej)

6 komentarzy

 1. No ładne ale jakoś średnio… Ładne widoki, zabytkowe budowle, ludowe stroje, pola uprawne… Brakuje nowoczesności, otwarcia na świat. Wszystko ładnie pięknie ale takie filmy jakoś mi kojarzą się z promowaniem Polski w poprzedniej epoce, jeżeli ktoś kojarzy np. reklamy Dużego Fiata 😉

  • poczciwy Fryderyg

   po pierwsze żadnej budowli w tym filmie nie było. Po drugie co miało być nowoczesnego? Może mieli pokazywać nowoczesne karabiny albo młodzież siedzącą w macu na smartfonach? Na tym polega OTWARTOŚĆ NA ŚWIAT – dzielenie się swoją kulturą, tradycją… ignorancie, nie zabieraj głosu w sprawach o których nie masz pojęcia i i których nie jesteś w stanie logiczne przemyśleć. Tak najlepiej jakbyśmy pokazali paradę równości albo jeszcze inne tego rodzaju nieporozumienia, albo kogoś czarnoskórego na siłę bo jak nie to jesteśmy zamknięci na świat… żenada

  • Nowoczesności, otwarcia na świat ? Pedryli znaczy się ?

 2. Liczyłem na coś nowego, ale niestety – sztampa.

 3. Mogliby opisać gdzie co jest, jakaś nazwa miejscowości czy coś, bo niektóre miejsca sam bym zobaczył a nie wiem gdzie one są.

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas