Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Z kraju: Pod Pasłękiem rozbił się MIG-29. Pilot nie żyje

W nocy z czwartku na piątek w okolicach Pasłęka rozbił się samolot MIG-29. Pilot zdołał się katapultować jednak nie przeżył.

Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 1:57 w okolicach miejscowości Pasłęk w województwie warmińsko-mazurskim.

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej podczas lotów nocnych, rozbił się tam samolot MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Pilot zdołał się katapultować się w okolicach miejscowości Sakówko (18 km od Malborka). Wrak samolotu odnaleziono około pół kilometra od zabudowań.

Po godzinie 2:30 lekarz pogotowia potwierdził zgon pilota. Okoliczności wypadku bada Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Rodzina zmarłego została objęta opieką psychologiczną.

Tragicznie zmarły pilot posiadał ponad 850 godzin wylatanych w powietrzu w tym ponad 600 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe. Wielokrotnie brał udział w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach – czytamy w komunikacie MON.

2018-07-06 08:10:20
(fot. pixabay.com)

21 komentarzy

 1. kolejna ofiara kaczej bandy!!!
  rodzinie wyrazy współczucia

  • Jerzy Gondol z Nadwisły

   Łączę i ja wyrazy współczucia dla rodziny poległego pilota – ale nie podzielam twojego zdania co do, jak to uprzejmie określiłeś: kaczej bandy.
   Nijak bowiem nie potrafię znaleźć analogii tej tragedii z PiS’em, a taki głupi jak ty, przecie żem nie jest.

   • Popieram, ruski troll bez względu na okoliczności zawsze pozostanie baranem.

  • jesteś biedny głupi popaprany – lecz się oszołomie z popapranej bandy

  • Komentarz nie na miejscu, takie bzdetne teksty zachowaj dla siebie. Jak widać był doświadczonym pilotem…szkoda człowieka. Współczucie dla rodziny.

  • Ty gnoju

 2. Tristan Książe Porn-Walii

  Co ma Kaczyński do wypadku lotniczego? Włożył kij w szprychy czy w śmigło? A może nakazał brakujące do tysiąca godziny wylatać do końca roku kalendarzowego i chłopina się zestresował, że nie wyrobi i latał po nocy…

 3. Totalne poyepy nawet w obliczu czyjejś śmierci nie odpuszczają.

 4. Tragedia jest niewątpliwa ale co ma portal lubelski o lubelskim regionie do miejscowości Pasłęk w województwie warmińsko-mazurskim? a może granice województw się zmieniły?

 5. Ta maszyna daje rade nawet na jednym silniku, musiał miec chłop niesamowitego pecha że padły obydwa i zginął podczas katapultowania.

  • Pecha miał bez wątpienia przy katapultowaniu… lub lądowaniu – nie ma informacji czy spadochron zadziałał. Pytanie podstawowe czy to aby nie był ten sam Mig co się w Malborku w 22 bazie – ponoć niegroźnie – zapalił na początku czerwca.

 6. a brzozy tam nie bylo …………..

 7. Miał pecha. Nie mógł zapanować nad naszyną w ostatniej fazie lotu no i w momencie katapultowania samolot znalazł się na plecach.

 8. Bimmer by zaplanował nad wszystkim,nawet po 3 piwach