Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kradł paliwo i akumulatory, wyciął też katalizator. Trafił już za kratki

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za kradzież paliwa, akumulatorów oraz katalizatora. 25-latek swoją przestępczą działalność prowadził od początku bieżącego roku.

Od początku tego roku policjanci ze Świdnika otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieżach paliwa i akumulatorów z pojazdów na terenie gmin Piaski i Trawniki, a także wycięciu katalizatora z auta w Świdniku.

Mundurowi ustalili, że wszystkie te przestępstwa łączy osoba tego samego sprawcy, którym okazał się 25-latek z Chełma. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany i doprowadzony do świdnickiej komendy, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Grozi mu odpowiedzialność karna zarówno za dokonanie kradzieży akumulatorów z niezabezpieczonego pojazdu, jak również za przestępstwo kradzieży z włamaniem, gdyż kradnąc paliwo z baków koparki i samochodu ciężarowego, wyłamywał uprzednio kłódki i zabezpieczenia wlewów paliwa.

Sprawca okazał się jednocześnie osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże, w związku z czym prosto z rąk policjantów trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe kilka miesięcy.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

3 komentarze

  1. I co poszkodowanym z tego że trafił za kratki ? Szkód które zrobił i strat na pewno nie pokrył ,taka jest ta nasza sprawiedliwość

  2. Nie no przecież poszkodowani mogą skarżyć go z prywatnych oskarżeń ,oczywiscie wnosząc odpowiednie opłaty sądowe i dajac zarobić panom adwokatom ,tak działa wymiar „sprawiedliwość ” w tym kraju .Oczywiscie 25 letni zlodziej jest g.o,ło,du.p.cem i nie posiada zadnych legalnych dochodów ani majątku ,wiec sprawa z góry skazana na porązkę ,ale co szkodzi przy tym trochę zarobić

  3. Pójdzie do spowiedzi i ksiądz mu przebaczy.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo