Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Spore zmiany w Rejowcu Fabrycznym. Miasto zmienia swoje oblicze (zdjęcia)

Plac dworcowy w Rejowcu Fabrycznym, oraz przyległy do niego teren, zyskują nowe oblicze. Prace prowadzone są w ramach rewitalizacji miasta.

Trwają prace związane z rewitalizacją Rejowca Fabrycznego. W ostatnim czasie nowy i estetyczny wygląd uzyskał plac dworcowy oraz przyległy do niego teren. Niebawem mają się rozpocząć prace związane z budową ciągu pieszego wzdłuż ulicy Cementowej. W ten sposób połączona zostanie historyczna część miasta, czyli osiedli Morawinek i Fabryczne z centrum Rejowca. W rozpoczętym już II etapie programu inwestycyjnego modernizowane będą budynki i przestrzeń publiczna przy ulicy Robotniczej.

Inwestycja prowadzona jest w ramach projektu „Lepiej żyć…”, na który miasto otrzymało dotację w wysokości ponad 5 mln złotych. Obejmuje on swoim zasięgiem ul. Fabryczną i Robotniczą oraz ciąg pieszy wzdłuż ul. Cementowej, plac dworcowy i oświetlenie os. Morawinek, ul. Chełmskiej, Dworcowej i Kolejowej.

Pierwszy etap rewitalizacji rozpoczął się w ubiegłym roku od osiedla mieszkalnego dawnej cementowni Firlej. Chodziło o docieplenie stropów piwnic i dachów oraz izolację ścian fundamentowych w prawie stuletnich, zabytkowych kamienicach. Powstała tam również osiedlowa strefa aktywności z placem zabaw i siłownia.

(fot. UM Rejowiec Fabryczny)

2 komentarze

  1. uważny i ważny

    Czyli DA SIĘ bez robienia wszędzie ścieżek rowerowych!

  2. Rejowiec i Rejowiec Fabryczny, ale tam fajnie i ładnie.