Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kradł katalizatory na terenie Lublina. Obywatel Gruzji w areszcie

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł katalizatory na terenie miasta. Najbliższe miesiące obywatel Gruzji spędzi w tymczasowym areszcie.

Zatrzymanie sprawcy było efektem pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Operacyjni od pewnego czasy skupiali swe działania na ustaleniu sprawcy kradzieży katalizatorów.

Do zdarzeń dochodziło w kwietniu tego roku, najczęściej na parkingach osiedlowych w różnych dzielnicach Lublina. Złodziej dość skrupulatnie wybierał pojazdy, a jego działania przebiegały zawsze bardzo szybko. Łącznie skradziono 5 katalizatorów oraz doszło do 2 prób kradzieży. Straty oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych.

Analiza zgromadzonych materiałów doprowadziła policjantów do 31-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna wpadł z narkotykami w Warszawie. W piątek usłyszał zarzuty 5 kradzieży katalizatorów oraz 2 usiłowań kradzieży.

Dodatkowo policjanci udowodnili mu kradzież portfela i torebki w galerii handlowej. Na wniosek śledczych 31-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

19 komentarzy

  1. holland będzie film o nich kręcić a ochooooooojska da paczuszkę

  2. Wydalić z zakazem na zawsze przekroczenia granicy. Wcześniej zagonić do pracy o chlebie i wodzie, żeby oddał straty poniesione przez właścicieli samochodów.

  3. Co on tu robi? Robia kobity na butelke pod nadkolem,lapac i na Ukraine.

  4. Ochojska tak się nimi zachwyca a aktorka Basia może go do mieszkania przyjmie

  5. Wyjaśni mi ktoś po co robią sobie non stop te zdjęcia skoro zasłaniają twarze ?? Pochwalić się chcą tatuażami, ubraniem czy biżuterią ?

Z kraju

Sport