Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strzelanina na imprezie. Popili, zaczęli się kłócić, jeden z nich wyciągnął broń

W trakcie imprezy zaczął zachowywać się agresywnie wobec pozostałych osób. Kiedy jeden z uczestników starał się go uspokoić, wyciągnął broń i zaczął do niego strzelać.

W niedzielę w godzinach wieczornych przy remizie OSP w miejscowości Zadębce w gminie Trzeszczany w powiecie hrubieszowskim odbywała się impreza, w której uczestniczyły mieszkające w okolicach osoby. Okazją był m.in. odpust, jaki miał miejsce tego dnia w parafii. Oczywiście, jak to bywa w tego typu sytuacjach, alkoholu nie brakowało.

W pewnym momencie doszło między uczestnikami do nieporozumień. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż po godz. 20 nietrzeźwy 34-latek zaczął się zachowywać agresywnie wobec innych osób. Jeden z mężczyzn starał się go uspokoić, jednak to jeszcze bardziej zdenerwowało agresora.

Nagle wyciągnął on przedmiot przypominający broń i zaczął nim mierzyć w stronę pozostałych uczestników imprezy. Ci jednak nic sobie z tego nie robili, gdyż każdy sądził, iż jest to zabawka zakupiona wcześniej na jednym z odpustowych kramów. Po chwili mężczyzna strzelił w kierunku 60-latka.

O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Postrzelonego mężczyznę z ranami w okolicach żeber i ręki przetransportowano do szpitala. Z kolei 34-latka zatrzymano i osadzono w policyjnej celi.

Teraz śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. Ustalane są dokładne okoliczności całego zdarzenia, jak też motywy, jakie kierowały sprawcą. Sprawdzane jest również, skąd mężczyzna posiadał broń palną. Postępowanie toczy się jest w kierunku usiłowania zabójstwa.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

27 komentarzy

  1. Może to było polowanie

  2. PIS się bawi

  3. To była broń czarnoprochowa (media piszą o tym). Facet mógł nawet zabić z tej pukawki.

  4. Bracia za Buga dali

  5. jak zawsze zdziwiony

    Odpust w parafii to nie jest do tego okazja. Okazją był m.in. odpust, jaki miał miejsce tego dnia w parafii. Oczywiście, jak to bywa w tego typu sytuacjach, alkoholu nie brakowało.

Dodaj komentarz

Z kraju