Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP: Jest pełny program studenckiej imprezy

Organizatorzy kolejnych studenckich imprez zdradzili wszystkie szczegóły dotyczące zbliżającego się wydarzenia. Już za trzy tygodnie w Lublinie rozpoczną się Dni Kultury Studenckiej.

Trzy tygodnie pozostały do rozpoczęcia tegorocznych Dni Kultury Studenckiej w Lublinie. W dniach od 9 do 12 maja br. na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 odbędą się Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP. W tym roku Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego, Zarząd Samorządu Studentów Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji oraz Samorząd Studentów Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej postanowili połączyć swoje siły, aby zorganizować imprezę na najwyższym poziomie. W środę organizatorzy zdradzili wszystkie szczegóły wydarzenia.

W ciągu czterech dni zabawy, na czterech scenach muzycznych wystąpi kilkudziesięciu artystów, a wśród nich największe sławy polskiej muzyki. Wśród gwiazd Sceny Głównej nie zabraknie imponujących jubileuszy i niezwykłych debiutów. W czwartek, 9 maja, gwiazdą wieczoru będzie Sokół. Warszawski raper obecny na polskiej scenie od ponad 20 lat wydał w tym roku pierwszy solowy album, który okrył się złotem już w preorderze, zanim artysta wypuścił w eter pierwszy singiel.

W sobotę, 10 maja, na scenie pojawi się zespół Dżem, obchodzący w tym roku wyjątkowy jubileusz 40-lecia na scenie. Następnego dnia, czyli w sobotę 11 maja, sceną zawładnie Nosowska, laureatka Fryderyka w kategorii Alternatywa. Kolejną gwiazdą wieczoru będzie francuski duet specjalizujący się w muzyce klubowej. Ofenbach, bo o nich mowa, 12 maja zagra pierwszy plenerowy koncert w Polsce. Wśród artystów występujących na Scenie Głównej na szczególną uwagę zasługuje projekt Albo Inaczej. Ta wyjątkowa inicjatywa wydana pod szyldem Alkopoligamii cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Albo Inaczej w składzie Eldo, Tetris, Natalia Nykiel, Ralph Kamiński i Piotr Zioła to nowa jakość wśród imprez studenckich i koncert, jakiego w Lublinie jeszcze nie było.

Oprócz tego, na Scenie Perła Export, zagra KAMP! i Rebeka, Kwiat Jabłoni oraz Muchy, do tego The Dumplings a na zakończenie festiwalu odbędzie się występ zespołów Bass Astral x Igo oraz Sonbird. Organizatorzy przygotowali też coś dla fanów stand-upu. Oprócz wcześniej ogłoszonego Sebastiana Rejenta czy Michała Kempy na scenie zobaczymy też artystów takich jak Karol Kopiec czy Wojtek Fiedorczuk. W dniach od 9 do 12 maja na terenie Browaru Perła nie zabraknie również gwiazd YouTube’a: Cyber Marian, Urbex History, Naukowy Bełkot oraz MaturaToBzdura.

(fot. lublin112)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Czy przedszkolaków wpuszczają?

 2. Ciekawe ile będzie zgonów z udziałem narkotyków i niezawisłego w tych sprawach Alkoholu.????

 3. Jednak da się zrobić imprezę bez Zenka i „disco polo”. No proszę. Czyżby poziom studentów z różnych uczelni był aż tak zaskakująco różny?

 4. Gra tu również blinders który prowadzi trasę po całym świecie a wy wspominacie o jakiś gównach 😀

 5. I po co ten new school, zaraz bachory sie zleca i będa krzyczec gucci gucci. Rok temu była super niedziela, w tym roku z jednej strony blinders, z drugiej fafaq który grał na tommorowlandzie, wow! Licze za rok na don diablo ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7456zł -0.15%
  • GBP 5.2969zł -0.15%
  • EUR 4.5453zł -0.38%
  • CHF 4.1413zł -0.43%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą