Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP: Jest pełny program studenckiej imprezy

Organizatorzy kolejnych studenckich imprez zdradzili wszystkie szczegóły dotyczące zbliżającego się wydarzenia. Już za trzy tygodnie w Lublinie rozpoczną się Dni Kultury Studenckiej.

Trzy tygodnie pozostały do rozpoczęcia tegorocznych Dni Kultury Studenckiej w Lublinie. W dniach od 9 do 12 maja br. na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 odbędą się Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP. W tym roku Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego, Zarząd Samorządu Studentów Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji oraz Samorząd Studentów Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej postanowili połączyć swoje siły, aby zorganizować imprezę na najwyższym poziomie. W środę organizatorzy zdradzili wszystkie szczegóły wydarzenia.

W ciągu czterech dni zabawy, na czterech scenach muzycznych wystąpi kilkudziesięciu artystów, a wśród nich największe sławy polskiej muzyki. Wśród gwiazd Sceny Głównej nie zabraknie imponujących jubileuszy i niezwykłych debiutów. W czwartek, 9 maja, gwiazdą wieczoru będzie Sokół. Warszawski raper obecny na polskiej scenie od ponad 20 lat wydał w tym roku pierwszy solowy album, który okrył się złotem już w preorderze, zanim artysta wypuścił w eter pierwszy singiel.

W sobotę, 10 maja, na scenie pojawi się zespół Dżem, obchodzący w tym roku wyjątkowy jubileusz 40-lecia na scenie. Następnego dnia, czyli w sobotę 11 maja, sceną zawładnie Nosowska, laureatka Fryderyka w kategorii Alternatywa. Kolejną gwiazdą wieczoru będzie francuski duet specjalizujący się w muzyce klubowej. Ofenbach, bo o nich mowa, 12 maja zagra pierwszy plenerowy koncert w Polsce. Wśród artystów występujących na Scenie Głównej na szczególną uwagę zasługuje projekt Albo Inaczej. Ta wyjątkowa inicjatywa wydana pod szyldem Alkopoligamii cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Albo Inaczej w składzie Eldo, Tetris, Natalia Nykiel, Ralph Kamiński i Piotr Zioła to nowa jakość wśród imprez studenckich i koncert, jakiego w Lublinie jeszcze nie było.

Oprócz tego, na Scenie Perła Export, zagra KAMP! i Rebeka, Kwiat Jabłoni oraz Muchy, do tego The Dumplings a na zakończenie festiwalu odbędzie się występ zespołów Bass Astral x Igo oraz Sonbird. Organizatorzy przygotowali też coś dla fanów stand-upu. Oprócz wcześniej ogłoszonego Sebastiana Rejenta czy Michała Kempy na scenie zobaczymy też artystów takich jak Karol Kopiec czy Wojtek Fiedorczuk. W dniach od 9 do 12 maja na terenie Browaru Perła nie zabraknie również gwiazd YouTube’a: Cyber Marian, Urbex History, Naukowy Bełkot oraz MaturaToBzdura.

Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP: Jest pełny program studenckiej imprezy

(fot. lublin112)

7 komentarzy

  1. Czy przedszkolaków wpuszczają?

  2. Ciekawe ile będzie zgonów z udziałem narkotyków i niezawisłego w tych sprawach Alkoholu.????

  3. Jednak da się zrobić imprezę bez Zenka i „disco polo”. No proszę. Czyżby poziom studentów z różnych uczelni był aż tak zaskakująco różny?

  4. Gra tu również blinders który prowadzi trasę po całym świecie a wy wspominacie o jakiś gównach 😀

  5. I po co ten new school, zaraz bachory sie zleca i będa krzyczec gucci gucci. Rok temu była super niedziela, w tym roku z jednej strony blinders, z drugiej fafaq który grał na tommorowlandzie, wow! Licze za rok na don diablo ?

Z kraju