Kopalnia w Bogdance została laureatem nagrody Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Wśród 17 tegorocznych laureatów nagrody Pracodawca Przyjazny Pracownikom, znalazła się kopalnia w Bogdance. Jest to jedyny tego typu konkurs, w którym kandydaci do nagrody są zgłaszani przez samych pracowników. Firma zatrudnia ponad 5,5 tys. osób.

W poniedziałek, w pałacu prezydenckim w Warszawie, odbyła się gala finałowa XII edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Zgodnie z założeniem, organizowany przez NSZZ „Solidarność” konkurs promuje pracodawców, którzy wyróżniają się pod względem przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzegają zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, czy też nie stwarzają przeszkód dla związków zawodowych. Co ważne, jest to jedyny tego typu konkurs, w którym kandydaci do nagrody są zgłaszani przez samych pracowników.

Konkurs corocznie odbywa się pod patronatem prezydenta RP. Jak podkreślał prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia wyróżnień, laureaci budują nowoczesną polską gospodarkę, w absolutnej większości są to zakłady, które święcą sukcesy, bardzo dobrze działają, są zakładami nowoczesnymi, w których często postępują procesy innowacyjności, badań i rozwoju, wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Prezydent zaznaczył również, że jest to nagroda, która pokazuje nowoczesną stronę polskiej gospodarki, to są nowoczesne przedsiębiorstwa, w których są przestrzegane zasady prawa pracy.

W tym roku komisja konkursowa wyłoniła 17 firm, które otrzymali certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Jedyną firmą z naszego regionu, która została laureatem nagrody, jest LW Bogdanka. Kopalnia została wyróżniona za „pełne zaangażowanie w sprawy pracownicze, skrupulatne przestrzeganie przepisów prawa pracy, efektywne wdrażanie Pracowniczego Programu Emerytalnego, a także powołanie do życia Fundacji „Solidarni Górnicy”, która udziela wsparcia górnikom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, a także ich rodzinom”.

Jak wyjaśnia Adam Partyka, Zastępca Prezesa Zarządu LW Bogdanka ds. Pracowniczych i Społecznych, wyróżnienie to potwierdza, że kopalnia należy do grupy polskich pracodawców, którzy ze szczególnym szacunkiem podchodzą do tematu praw pracowników oraz prowadzą aktywny dialog ze stroną społeczną. LW Bogdanka jest jednym z największych pracodawców na Lubelszczyźnie. Zatrudnia ponad 5,5 tys. osób, co oznacza, że załoga spółki i firm współpracujących z Bogdanką wraz z rodzinami tworzy społeczność ponad 20 tysięcy osób związanych z kopalnią. Dlatego firma bardzo poważnie traktuje swoją rolę w regionie.

(fot. Jakub Szymczuk KPRP)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Palacz Visantów

  Nie o wszystkich byłych swoich pracownikach pamiętają. Oj, nie o wszystkich. Ba, ciężko wyegzekwować nawet to, co w świetle prawa się niektórym należy.

 2. hahaha przyjazny chyba dla tych na najwyższych szczeblach

 3. Ciekawy artykuł 🙂 alle… chodzi o tych z pracowników, którzy są na etacie czy i o tych którzy muszą pracować w firmach zewnętrznych?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online