Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Koniec z tanimi zakupami w Chinach? Lubelscy celnicy sprawdzą każdą przesyłkę (zdjęcia)

Specjalny skaner prześwietli nawet 100 tys. przesyłek z Chin dziennie. Funkcjonariusze określą ich zawartość i zastosują odpowiednią stawkę cła i podatku VAT.

41 komentarzy

  1. Dlaczego tak późno?

  2. Aby tylko dowalic zwyklemu człowiekowi…

  3. Przecież już zaczęli to obchodzić. Już niedługo większość towarów z aliexpress czy innych gearbestów będzie można zamawiać z magazynów w europie, a wtedy nic nie mogą wam naliczyć. Chiny to taki kraj, gdzie nie ma problemu nie do przeskoczenia, a nasz rząd z obecnym tempem wprowadzania zmian i rozwoju nigdy za chińczykami nie nadąży. Nie ten poziom 🙂

  4. Ci wszyscy obroncy tutaj polskiego rynku racza zapominac ze multum tego samego badziewia kupuja w supermarketach/sklepach i na allegro w cenach 2-3x wiekszych (czyli moga vat i clo dowalic a i tak bedzie taniej xD)
    Na allegro to juz niektorzy calkiem w luja leca. Jeśli pisza ze dostawa „przecietnie 14-30 dni” to wiadomo ze po prostu zamawiaja u chinczyka na adres kupujacego. Tacy biznesmeni dbajacy o polska gospodarke.

  5. To przez Huby będzie szło i tyle… wtedy to nie z chin a z magazynu w innym kraju nadają

  6. Bzdura, od kilku miesięcy Chińczycy przesy0ają paczki przez Słowację. A z unii docierają bez kontroli.

  7. Przecież VAT to zwykłe złodziejstwo… Nie rozumiem dlaczego ludzie uważają, ze zabieranie im 1/4 pieniędzy za nic to podatek. Chyba jak u mafii, tylko, że tamci biorą mniej. Płacimy zus, płacimy podatek dochodowy, jeszcze mało ? A potem gospodarzą tymi pieniędzmi tak, że popłakać się można…