Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Koniec korków na al. Sikorskiego. Zmieniają organizację ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu

Kierowcy przejeżdżający przez skrzyżowanie al. Solidarności i Sikorskiego w Lublinie powinni od dzisiaj mieć powody do zadowolenia. Zmienia się bowiem organizacja ruchu. Tym razem na lepsze.

Od dzisiaj wprowadzona ma zostać nowa organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu al. Solidarności i Sikorskiego w Lublinie. Najważniejszą zmianą, jest oddanie dla ruchu pojazdów jezdni po stronie restauracji McDonald. Oznacza to, że kierowcy jadący od strony al. Kraśnickiej, nie będą musieli już wjeżdżać pod wiadukt. Teraz tuż przed nim skręcą w prawo, w kierunku centrum. Rozwiązanie to powinno znacząco usprawnić ruch w tym miejscu.

Z kolei na samym skrzyżowaniu al. Solidarności i Sikorskiego nastąpi zmiana pierwszeństwa przejazdu. Obecnie kierowcy jadący od strony Warszawy muszą ustępować pierwszeństwa tym, co skręcają w al. Sikorskiego, lub też z niej wyjeżdżają. Teraz al. Sikorskiego będzie drogą podporządkowaną. To z kolei ma usprawnić ruch pojazdów jadących al. Solidarności na wprost. Dla kierowców jadących od strony zamku, wyznaczone zostały dwa pasy ruchu. Jeden prowadzący w kierunku ekspresówki, drugi jest dla skręcających w al. Sikorskiego.

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, wiadukt zostanie oddany do użytkowania trochę później niż planowano. Pierwotnie ruch miał być skierowany górą już w ubiegłym roku. Jednak wykonawca złożył miastu propozycję wprowadzenia nowego harmonogramu prac. Dzięki niemu, kierowcy później skorzystają z wiaduktu, lecz całość prac zakończy się o dwa miesiące wcześniej niż wynika to z kontraktu. Pierwsze auta powinny pojechać wiaduktem na przełomie maja i czerwca, zaś cała inwestycja zostanie zakończona do końca wakacji.

42

43

40

(fot. lublin112)
2017-04-29 08:00:31

25 komentarzy

 1. Pan Solejuk (w relacji na żywo z ławeczki)

  Ten prawoskręt, mnie akurat, natychmiast podoba sie

 2. Już widzę te dwa miesiące wcześniej. Złapią inną robotę i nieprzewidziane opóznienia i dodatkowe problemy się pojawią. Kary za nie dotrzymanie terminu wliczono w koszt budowy. Niemniej jednak blacharze, po zmianie organizacji ruchu będą zadowoleni.

 3. Jeżeli jadący w stronę Kraśnika od centrum będą musieli ustępować jadącym od Warszawy to będzie koszmar, korki po Zamek. Gratuluję pomysłu!

  • Chichotnik obywatelski

   @wt – już dość dawno pewien zmumifikowany „towarzysz” (chyba Lenin mu było) raczył ludzkim głosem powiedzieć: „jeszcze sie taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”.
   😆

  • Też tak uważam, jadących od strony zamku i skręcających w Sikorskiego jest więcej niż jadących od strony Warszawy.

   • To może część wybierze zamiast jazdy al. Kraśnicką jazdę obwodnicą , po to powstała. Zwłaszcza, że jak powstaną na Krasnickiej BUSpasy to i tak nie warto będzie nia jedzić no chyba że lubisz stać w korku i wdychać spaliny. Będzie trochę dalej obwodnicą, ale jak spróbujesz to już będziesz wybierał te drogę może i 30-40% dłuższą, ale prawdopodobnie zajmie ci to mniej czasu, przyjemność z jazdy wieksza ,a i paliwa sądzę że nie spalisz więcej, bo najbardziej spalanie rosnie podczas stania w korkach i jazdy na 2 i 3 biegu.

    • Dokładnie, trzeba jeździć obwodnicą, a nie przez miasto. Jeżdżę ostatnio trochę Niemce – Czechów – Dziesiąta i jak by nie patrzeć, wybieram obwodnicę. Z Niemiec zjeżdżam na Mełgiewską , chciał bym na Czechów cisnę na Warszawę i na Poligonową i tak w obie strony. Przynajmniej luzik na drodze 🙂

  • Hmm… Co by tu zrobić? Może światła?

  • Jak jedziesz do Kraśnika to po kiego grzyba pchasz się w zatłoczoną Al.Kraśnicką zamiast skorzystać z zachodniej obwodnicy i wyjechać sobie spokojnie w Konopnicy?

   • nie czaje ludzi co jada na rzeszow przez miasto. a w szczycie z czechowa na czuby zawsze obwodnica lece taniej szybciej bez nerwów bez szarpaniny bezpieczniej

    • Nie wiem co za idiota postawił na skrzyżowaniu solidarności/ducha/sikorskiego znaki:warszawa prosto,rzeszów w lewo???
     Jadąc na rzeszów obwodnicą od tego skrzyżowania jest 6 km dalej.jadąc obwodnicą oszczędza się czas,paliwo i zawieszenie

     • Jesli tak jest (w lewo na Reszów) to faktycznie idiota, Z tego miejsca jazdę obwodnicą zdecydowanie polecam, szybko,przyjemnie i bez tłoku, wolnośc czuję wolność. A Krasnicką :gaz -hamulec, gaz-hamulec…ups stydzienka, ups wyrwa…..i znowu czerwone….czerwone, gaz, hamulec….

   • No właśnie chociaż jeden to zauważył. My dopiero dorastamy do korzystania z dróg które powstały. Potrzebujemy czasu, aby zrozumieć, że jazda dłuższą ale szybszą drogą się opłaca. Ale te przyzwyczajenia i jazda na pamięć robią swoje

 4. Święta racja ! Od strony Warszawy bardzo mało samochodów, a od strony centrum korek jest teraz zawsze na 500 metrów. Teraz będzie na 5000 metrów. IDIOTA który wymyslił to rozwiązanie powinien beknąć, a Policja w poniedziałek po 3 maja powinna sprawdzic co się będzie tam działo.

  • Andrzejku skoro od Wawy mało aut to znaczy, że nie będa przeszkadzać tym od centrum w skręcie w lewo, prawda! Sam sobie zaprzeczasz?! Wyłącz TV Włącz Myslenie! WOLNOŚĆ!

 5. Grzebią się jak muchy w smole (żeby nie powiedzieć inaczej …), najlepiej widać na zdjęciach – pustki, raptem jeden robotnik głaskający latarnię – w tym tempie to im zejdzie do zimy!!!
  A jak tam most na Bystrzycy – zamierzają to kiedyś skończyć – bo jak na razie to zamknęli Muzyczną i … i nic …

  • Most jest skończony, były już próby wytrzymałościowe. Całość planowana była na koniec maja i wygląda na to, że w maju otworzą.

  • Słyszę dużo krzyków na to,że większość przetargów w Lublinie wygrywa Budimex.Tylko że Budimex na ogół dotrzymuje terminów,no może czasem są niewielkie poślizgi.
   A Skanska?Ta przebudowa to jakiś ponury żart.Pamiętacie ubiegłoroczne zastrzeżenia miasta do jakości betonu użytego do budowy wiaduktu,do palownic pamiętających czasy Gomułki,do tempa prac…
   Teraz kolejne zapowiedzi otwarcia wiaduktu od maja okazały się g…warte.Ile są warte deklaracje zakończenia prac do września?
   A przebudowa Tysiąclecia koło zamku?Asfalt na ścieżki rowerowe który zamienił się w sypki żwir?
   Narzekajcie dalej na Budimex.
   Od razu uprzedzam-nie jestem pracownikiem Budimexu.

 6. No to jutro jadę tam z popcornem. 🙂

 7. buduja drogi -modernizuja zle bo korki- nie modernizuja tez zle bo rowniez korki .Czasem trzeba troche pocierpiec aby bylo lepiej.Tak jak czytam w komentarzach jest obwodnica lublina wiec trzeba z niej korzystac a nie tylko plakac i narzekac.