690 680 960

Komunikacja miejska będzie kursowała rzadziej. Część linii zostanie zawieszonych

W niektórych miastach już od dzisiaj, w innych od jutra lub od środy, wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Autobusy i trolejbusy będą kursowały znacznie rzadziej, część linii zostanie zawieszonych.

W związku z ogłoszonym w ubiegłym tygodniu przez Ministra Zdrowia stanem zagrożenia epidemicznego, jak też licznymi apelami o pozostanie w domach i unikanie skupisk ludzkich, w autobusach i trolejbusach wyraźnie spadła liczba pasażerów. W wyniku tego podejmowane są decyzje o ograniczeniu kursowania pojazdów komunikacji miejskiej. Przedsiębiorstwa komunikacyjne zauważyły wyraźnie zmniejszony popyt na świadczone przez nich usługi, więc wprowadzają zmiany w rozkładach jazdy.

W Lublinie od najbliższej środy Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza specjalny rozkład jazdy, zbliżony do tego, który obowiązywał w okresie ferii zimowych. Oznacza to, że w dni powszednie główne linie trolejbusowe i autobusowe będą kursowały co 20 minut. Ma to zapewnić podstawowe potrzeby komunikacyjne mieszkańców, w tym przede wszystkim zabezpieczyć dojazd i powrót do i z zakładów pracy. Całkowicie zawieszone zostanie zaś kursowanie linii nr 152 oraz wszystkich linii nocnych.

– Zaznaczmy, że sytuacja w komunikacji miejskiej jest stale monitorowana i dalsze decyzje będą podejmowane adekwatnie do zmieniających się warunków – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Z kolei Chełmskie Linie Autobusowe już od jutra, czyli wtorku 17 marca, wprowadzają sobotni rozkład jazdy dla linii nr 1, 2, 5 i 9. Kursowanie linii nr 3, 8, 13 i 14 zostanie zawieszone do odwołania. Bez zmian pozostanie za to rozkład jazdy dla podstawowych linii komunikacyjnych, które m.in. zapewniają dojazd do głównych zakładów pracy oraz poszczególnych części miasta, czyli 6, 7, 10, 11 i 12.

W Zamościu autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji już od dzisiaj kursują według wakacyjnych rozkładów jazdy. Zaś Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej, również od dzisiaj, wprowadził rozkład jazdy z czwartej rubryki, czyli obowiązujący w dni robocze wolne od nauki. Znacznie rzadziej kursują również autobusy w Puławach i okolicach. Miejski Zakład Komunikacji wprowadził rozkład jazdy obowiązujący normalnie w ferie zimowe i wakacje.

Jak już informowaliśmy, również wielu przewoźników międzymiastowych czy też przedsiębiorstwa PKS, postanowiły zmienić swoje rozkłady jazdy czy też nawet całkowicie zawiesić kursowanie autobusów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

(fot. lublin112)

9 komentarzy

 1. Idealnie wpisuje się to w politykę żuka który ostatnio nie miał kasy na mpk

 2. Tak, bo skupiska ludzi w autobusach zrobiły się za małe… Ważniejsze jest zaoszczędzenie kilkadziesiąt tysięcy a „dobro ogółu” rządzący mają w d… . Ma ktoś jeszcze wątpliwości o co tu chodzi…?

 3. Ale kasę za bilety miesięczne zgarnęli😤 A może będą oddawać?

 4. Jak zmniejsza liczbę kursów to ilość pasażerów na jednym kursie się zwiększy, czy napewno o to chodzi?

  • Tak o to chodzi. Młodych koronowirus ni ruszy a starsi to tylko obciążenie dla zusu. Po roku epidemi system emerytalny się zbilansuje.

 5. co to jest „czyść linii zawieszona”? Może chodziło o czyńść?

 6. Dobro ogółu to kiedy jeden z drugim imbecylem zostanie w domu a nie na zakupy do marketu ruszy autobusem.

 7. Rozumiem ze kanarów nie ma i moge sobie jezdzic tym rzekomym siefliskiem zarazków ile chce?

 8. Przypominam że przewoźnicy tego nie zrobili specjalnie. Czy oni są winni tej sytuacji?? A co z Kierowcami? Co z opłatami? Obietnice niby są ale czy zostaną obietnicami?Nie chciałbym być w ich sytuacji. Muszą coś wybrać zęby funkcjonować. Część nie przetrwa tej przerwy. Na dwóch tyg się nie skończy..

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas