Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wiele autobusów nie wyjedzie w trasę. Niektóre przedsiębiorstwa całkowicie zawieszają wykonywanie kursów

W całym regionie odwoływane zostają kursy komunikacji lokalnej, jak też dalekobieżnej. W niektórych powiatach PKS-y całkowicie zawieszają działalność. Prywatni przewoźnicy również znacząco ograniczają wyjazdy swoich busów i autobusów.

W związku z sytuacją epidemiologiczną, oraz z uwagi na ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, znacznie zostaje ograniczona komunikacja publiczna w naszym regionie. Firmy i przedsiębiorstwa zawieszają bądź część kursów, lub też całkowicie rezygnują w najbliższym czasie z obsługi poszczególnych połączeń. Ma to na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa oraz ochronę zdrowia pasażerów i pracowników.

PKS Biłgoraj postanowił od soboty odwołać wszystkie kursy. Na razie decyzja taka ma obowiązywać do 25 marca, jednak zarząd spółki od razu zastrzegł, możliwość przedłużenia tego okresu. To samo dotyczy wszystkich tras obsługiwanych przez PKS w Chełmie. PKS Łuków na razie zawiesił kursy oznaczone na rozkładzie jazdy literą S, czyli kursujące w dni nauki szkolnej. Dodatkowo od poniedziałku do odwołania autobusy relacji Łuków – Warszawa z godz. 13.30 i jego powrót z godz. 19.00 będzie odbywał się tylko w piątki i niedziele. Z kolei kurs relacji Łuków – Lublin z godz. 11.00 i jego powrót z godz. 15.00 zostaje całkowicie zawieszony.

Również wiele prywatnych firm odwołuje swoje kursy. Garden Service oprócz tego, że zawiesił wszystkie kursy szkolne, to od poniedziałku do odwołania nie będzie obsługiwał kursów: Biała Podlaska – Warszawa o godz. 10:45 i 12:50 i z powrotem 14:30 i 16:35, Biała Podlaska – Lublin 13:40 i 17:00 oraz powrotnych 16:30 i 19:40, Biała Podlaska – Białystok 12:50 i 16:00 oraz w odwrotnym kierunku o 16:40 i 19:50, a także Biała Podlaska – Terespol o godz. 20:10 i powrót o 21:00. Całkowicie zawieszone zostaną kursy w powiecie włodawskim: Holeszów – Włodawa przez Lack, Lubień – Włodawa przez Wołoskowole, Kosyń – Włodawa przez Wola Uhruska i Krzywowierzba – Włodawa przez Wyryki.

Lubelskie Linie Autobusowe odwołały kursy do Zakopanego i Ciechocinka. Firma Expressbus, której busy kursują z Lublina do Puław, Wrocławia, Przemyśla i Krakowa zapowiada zaś zmianę rozkładuów jazdy i czasowe zawieszenie niektórych kursów komunikacji dalekobieżnej.

Z lubelskiego lotniska odwołane zostały zaś loty do Tel Awiwu obsługiwane przez LOT, wszystkie połączenia do Norwegii jakie wykonują linie lotnicze WizzAir, a także niektóre loty do Warszawy. Zmiany są również na kolei. Na razie dotyczą jedynie pociągów międzynarodowych, w tym przejeżdżającego przez nasz region pociągu IC Batory rel. Brześć – Praga/ Budapeszt, który będzie kursował tylko w relacji Terespol – Warszawa Zachodnia i będzie prowadził tylko wagony z miejscami siedzącymi.

(fot. Google Street View)

12 komentarzy

 1. To i w Lublinie Żuk nie będzie musiał kursów dokładać, może nawet ujmie.

 2. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  I nima sie tu co po czółkach pukać… kierowca to też człowiek

 3. Nie ma się co dziwić

  Ogólnie to jest strach i powoduje brak pasażerów. Puste przejazdy to brak pieniędzy na paliwo, wypłaty, leasingi itp i koło się zamyka. Komunikacja będzie istnieć do pewnego momentu ale to nie każdy rozumie. Przewoźnik nie instytucja charytatywna i musi z kads wsiąść pieniądze. Nikt nie pomoże mu. Rząd też nie. Tak to wygląda.

 4. Masz rację, jest jeszcze druga strona medalu dzisiaj zadzwonił do mnie mój kierowca i powiedział że nie może przyjść jutro do pracy bieże urlop , ponieważ ma małe dziecko w domu z innymi obciążeniami chorobowymi i nie chce go nie potrzebnie narażać i ja go rozumiem .

 5. Zawieszone częściowo kursy firmy MARCEL do Rzeszowa. Zawieszone też doTomaszowa Lubelskiego i Hrubieszowa z Lublina.

 6. A rządzący podają ze komunikacja po kraju bez zmian. Nie wolno nikogo narażać i to podstawowa zasada. Loty z Warszawy do Lublina też zawieszone.

 7. Telewizja radio w jednych rękach.

  Pięknie pis manipuluje jak zwykle że wszystkim!! Mówią że komunikacja pomiędzy miastami odbywa się normalnie, że niema w planach zamkniecia miast. A to wszystko BANAŁ! Jest na odwrót. Wszystko powoli się wali.

  • po co Ci komunikacja między miastami, masz w domu siedzieć. Do pracy między miastami raczej się nie przemieszczasz autobusem.
   Nie siej paniki.

   Brawo TY Polaku jak siedzisz w domu dajesz szanse na przeżycie swoim dzieciom/rodzicom/dziadkom.

 8. babcie, dziadki i dzieci mają siedzieć w domu a nie jeżdzić po serek na targ lub makaron do marketu – dopilnujmy tego jako rodzina, sąsiedzi.

 9. a ludzie dojeżdżający do pracy busami zostali na lodzie…”oni też ludzie”.
  Nie każdy dostał wolne płatne 80%, nie każdy ma tak dobrze….Żeby ktoś miał tak dobrze to inni muszą pracować, a nie dość że traktuje ich się jak gorszą kategorię to jeszcze utrudnia im się to w każdy możliwy sposób