Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Komputer z programu „Laptop dla ucznia” znajdował się w lombardzie. Interweniowali policjanci

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji jeden z laptopów przekazanych uczniom w ramach programu „Laptop dla ucznia” został znaleziony w lombardzie. Na miejscu interweniowali policjanci.

W jednym z lombardów na terenie kraju policjanci zabezpieczyli laptopa, który prawdopodobnie został przekazany w ramach programu „Laptop dla ucznia”.

– Widoczne na obudowie zabezpieczenie w postaci grawerunku sprawiło, że informacja o nielegalnej próbie sprzedaży bardzo szybko trafiła do odpowiednich służb, a sprzęt był w sprzedaży zaledwie kilka godzin – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Jak przekazał w komunikacie resort cyfryzacji, od startu programu monitorowany jest rynek i aukcje internetowe. Jest zapowiedź, że ministerstwo będzie stanowczo reagować na wszystkie nieprawidłowości. Opiekunowie czwartoklasistów, którzy dostali laptopy, nie mają prawa ich sprzedawać.

Laptopy dla uczniów

Wsparcie w ramach programu „Laptop dla ucznia” polega na wyposażeniu w laptopy uczniów IV klas publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz uczniów publicznych i niepublicznych szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne, uczących się w klasach odpowiadających klasie IV szkoły podstawowej. Działanie to jest realizowane od roku szkolnego 2023/2024.

Zakupu laptopów co roku będzie dokonywał Minister Cyfryzacji. Następnie sprzęt jest przekazywany rodzicom uczniów za pośrednictwem organu prowadzącego szkołę, na podstawie umowy przekazującej laptop na własność albo umowy użyczenia – zgodnie z preferencjami rodziców.

Zgodnie z przepisami ustawy sprzęt przekazany uczniowi stanowi własność jego rodziców. Nie może być on przedmiotem jakichkolwiek czynności rozporządzających w okresie 5 lat od dnia przyjęcia go na własność. Jeżeli rodzice odmówią przyjęcia laptopa na własność, wówczas właścicielem laptopa staje się organ prowadzący szkołę, który przekazuje uczniowi laptop na podstawie umowy użyczenia zawartej z rodzicami tego ucznia.

36 komentarzy

 1. SKORO SPRZEDAJE LAPTOPA TO MU NIEPOTRZEBNY WIĘC MOŻNA MU TEŻ ZABRAĆ MENELOWE PLUS XDDD

 2. Mamusia zaniosla bo na mefedron nie miała hehe

 3. No i co? To nie przestępstwo. Nawet nie wykroczenie. To co najwyżej niedotrzymanie warunków umowy ze szkołą. Nic za to nie grozi. W ogóle durnotą jest rozdawanie laptopów.

 4. Dla pisu najważniejsze, że to ich elektorat i głos został oddany a laptop i tak kupiony za publiczne, najwyżej się dodrukuje złotówek.

  • Mam nadzieję, że odpowiedzialny za to rozdawnictwo zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

 5. za co się nie wezmą to spier…. jak wybory korespondencyjne , zakup maseczek , respiratorów , wycinka lasów państwowych , willa plus łupią Polskę oj łupią , a tu nagle Polska powiedziała dość , Moskiewskie pachołki , nikt nie chce z nimi gadać won z Polski

 6. To wina państwa ze ludzie tacy sa? Panstwo chce pomagac ale ludzie ku**wy

 7. Pewnie fanka serialu lombard życie pod zastaw

 8. Matka tego ucznia powinna trafić do więzienia na 25 lat.

 9. Wychodzą skutki rozdawnictwa jakie mieliśmy przed wyborami.

 10. W Lomnardzie na Cichej? 🙂 mogliby o tym odcinek zrobic 🙂

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport