Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Lisowie. Ranny został motocyklista

Dzisiaj po południu na skrzyżowaniu w Lisowie znów doszło do wypadku. Przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.

Pomimo, że skrzyżowanie w miejscowości Lisów koło Lubartowa jest dobrze oznakowane, same znaki widoczne z daleka, to co jakoś czas dochodzi w tym miejscu do groźnych wypadków. We wtorek po południu zderzyły się tam motocyklista z samochodem dostawczym.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Jak nas poinformowano, kierujący dostawczym mercedesem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zignorował znaki drogowe. Tym samym wymusił pierwszeństwo na jadącym główną drogą motocykliście.

W wyniku zderzenia pojazdów motocyklista został przetransportowany do szpitala. Doznał m.in. obrażeń nóg. Policjanci ustalają szczegółowe okolicznosci zdarzenia.

(fot. lublin112)
2016-06-07 22:44:30

12 komentarzy

 1. pewnie motocyklista jechał 500km/h

  • Zgodnie z panującą modą, nawet 500+ 🙂

  • I to był powód żeby wymusić na nim pierwszeństwo?

   • Bo jak by jechał 50 to by 10 takich dostawczaków przejechało przez skrzyżowanie 😉
    Nie wiemy ile ten jechał motorem, ale ja uważam, że w przypadku , kiedy jedziemy powyżej 30km/h od dozwolonej prędkości na danym odcinku, a badania wykażą, że gdyby poszkodowany jechał z dozwoloną prędkością, to do zdarzenia by nie doszło, to powinniśmy stawać się z automatu sprawcami kolizji. Może wtedy przynajmniej 50% kierowców by się zastanowiło, czy na prawdę warto tak pędzić??!!

 2. pseudo motocyklistów mi nie szkoda.

 3. W Stanach często stawia się na takich skrzyżowaniach CZTERY znaki STOP („all-way stop”), po jednym dla każdego kierunku jazdy. No i STOP oznacza faktycznie stop. Za turlanie się obok takich znaków („rolling stop”) walą wysokie mandaty. Pierwszeństwo ma ten, kto zatrzyma się przed swoim znakiem pierwszy. A gdy każdy kierunek dostaje STOP, jest szansa, że przynajmniej jeden pojazd się do niego zastosuje i jakiś idiota, jak w tym przypadku, nie doprowadzi do wypadku.

 4. Dobrze,że doznał obrażeń nóg,to przynajmniej go powstrzyma na jakiś czas jazdy.

  • Durniej już nie mogłaś napisać

  • Myślałam,że umiesz czytać ze zrozumieniem kto był sprawcą wypadku. Nie jestem wredna i nikomu źle nie życzę,ale jakby coś stało się Ci w paluszki, to może zastanowiła się byś następnym razem, że czasem lepiej milczeć niż napisać byle co aby tylko zaistnieć i błysnąć niestety głupotą.

  • Wiesz co? Lecz sie kretynko.