Kolejny tragiczny wypadek podczas zawodów motocrossowych. Nie żyje 15-latka z Lublina

Jedna z najlepszych lubelskich zawodniczek motocrossowych uległa wypadkowi na zawodach w województwie kujawsko – pomorskim. Jej życia nie udało się uratować. Miała zaledwie 15 lat.

W sobotę podczas odbywających się w Lipnie w województwie kujawsko – pomorskim Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP wypadkowi uległa zawodniczka klubu KM Cross Lublin. W trakcie drugiego wyścigu kobiet, na jednym z zeskoków 15-latka z Lublina spadła z motocykla. Z przekazanych nam informacji wynika, że następnie jednoślad upadł na zawodniczkę uderzając ją w głowę i plecy.

Chwilę później na miejscu interweniowali ratownicy medyczni. Wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety ale nie udało się uratować życia 15-latki. Wiktoria była jedną z najlepszych lubelskich zawodniczek. Walczyła o tytuł mistrza Polski.

Zawody zostały przerwane. Organizatorzy niebawem poinformowali, że nie zostaną one dokończone. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności oraz dokładne przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku.

To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. Na początku lipca, w trakcie zawodów East Motocross Cup 2019, jakie rozgrywane były w Nowodworze koło Lubartowa, wypadkowi uległ wielokrotny mistrz Polski Łukasz Lonka. Ciężko ranny 29-latek został przetransportowany do szpitala. Niestety pomimo starań lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

30 komentarzy

  1. mistrz wie kiedy zwolnić. ot tyle. sama walka to mało. Szkoda młodego życia

  2. „W trakcie drugiego wyścigu kobiet”… Jeżeli 15 latka to jest kobieta, to nic tylko pogratulować fantazji zarówno jej rodzicom, jak i organizatorom dopuszczającym dzieci do „wyścigu kobiet”.

    • nie, nastolatka to obojnak… następny mądrala… są dwie płci: kobieta lub mężczyzna – niezależnie od wieku… i kategoria zawodów…. Takie trudne…? .

  3. Sam start to dla jednych odwaga tych rozważnych i rozumnych a dla innych to nic wielkiego! Świadomość jednych ogranicza a innych nie bo nie czują zagrożeń życia! Ale mistrzowie są na mecie zawsze są na mecie! Kto sobie to uświadomi zrozumie dlaczego ktoś wygrał i dlaczego jest zwycięzcą czy z błędów przeciwników czy z nadmiernego ryzyka ku śmierci?! Zawodnicy wiedzę i widzą i potrafią ocenić czy warto ryzykować i to jest ich wybór ich życie i ich los! Każdy człowiek rodzi się wolnym! Każdy ma wybór! Nie ograniczajmy ich marzeń jeżeli chcą na szali postawić swoje życie czy to podczas wyścigów, w kopalni, na drodze… to jest ich wybór i ich życie!

    • Marian trochę Cię poniosło ! Ona nie popełniła samobójstwa ! Ona miała tragiczny wypadek podczas zawodów !

  4. Miałem groźny wypadek w wieku 10 lat na Kartingach, zakończył on moja karierę bo rodzice nie zgodzili się abym tak ryzykował dalej. Dzisiaj w wieku +30 mam im to za złe, byłem dobrze zapowiadającym się zawodnikiem ale powiem Tyle. Są wśród dzisiejszej młodzieży osoby tak bardzo nastawione na ” sukces „, że nie mają zahamowań, dążą do celu za wszelką cenę nawet życia swojego lub innych. Pomyślcie o rozpaczy rodziny pisząc komentarze i Swoim otoczeniu, które nie zawsze jest idealne i często przedkłada Swoje cele ponad wszystko …

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce