690 680 960

Kolejny pożar samochodu. Tym razem przy ekspresówce (zdjęcia)

Kolejny w ostatnich godzinach pożar samochodu w naszym regionie. Nie tak dawno informowaliśmy o objętym ogniem aucie w powiecie zamojskim, teraz podobna sytuacja miała miejsce koło Świdnika.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19:30 w miejscowości Wierzchowiska w powiecie świdnickim. Na drodze serwisowej wzdłuż trasy S12/17, obok planowanego Miejsca Obsługi Podróżnych, zapalił się samochód osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

Jak nas poinformowano, płomienie w pojeździe marki BMW pojawiły się w trakcie jazdy. Kierowca zatrzymał auto i zdążył bezpieczne go opuścić. Samochód spłonął doszczętnie.

Tuż obok doszło też do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejscu pracują policjanci. Występują utrudnienia w ruchu.

(fot. nadesłane – Jakub – DZIĘKUJEMY!)

13 komentarzy

 1. łone z tego upału sie tak palo

 2. obecnie stosowany w układach klimatyzacji jest czynnik R1234YF , Bardzo łatwopalny i wybuchowy, rozszczelnienie układu w czasie kolizji ( skraplacz z przodu) stanowi realne zagrożenie wybuchem i może być przyczyną pożaru. Dlaczego płoną diesle ? tylko ekolodzy i UE mają się dobrze

  • W klimach stacjonarnych też stosuje się łatwopalny czynnik R32, ale jakiś nie płoną, ani nie wybuchają

  • Zapomniałeś dodać że czynnik R1234yf w wyniku zapłonu rozkłada się z wydzieleniem silnie żrącego i toksycznego HF, który przenika przez odzież ochronną i skórę powodując silne uszkodzenia tkanek miękkich oraz kości osób poszkodowanych i ratowników, a także rozpuszcza szkło.

 3. Kuba! Twój faworyt zniknął z dróg.

 4. Ostatnio Bemki palą się częściej od Reno.

 5. Spalił się ze wstydu.

 6. Kolejny niemiecki ……

 7. Samochody bmw robią tacy sami ludzie jak ci, którzy je kupują. Pchają w to dziadostwo pełno durnych wynalazków, elektroniki i głupoty. Brak wyobraźni dla jednych i drugich.

  • ty jestes glupi tak sam z siebie czy ktoś ci za to placi? Pelno wynalazków w starej bawarce…. najlepiej nie wypowaidaj sie na tematy ktorych nawet nie liznales, bo wyjdziesz na idiote

 8. To bmw też sie pali ????? I co debesciaki z niemieckich szrotów ? Łyso wam ? cos cichutko siedzicie ….

  • Marcin zapewniam cie ze ta bawarka to juz dawno nieseryjne BMW…. mody, kombinacje, palenie gum, o zgrozo nawet propan butan w butli (niedawno przypadek ze Swidnika…) i takie pozniej sa efekty… ale tak TY masz racje 🙂 napewno to Niemcy źle go zaprojektowali! Brawo TY!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce