Kolejny odcinek drogi Krasnystaw – Hrubieszów uzyskał nową nawierzchnię

Zakończyły się prace związane z przebudową odcinka drogi wojewódzkiej nr 846 z Surhowa do Kukawki. Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie trasy do użytkowania.

W środę w miejscowości Bończa w powiecie krasnostawskim uroczyście otworzono wyremontowany fragment drogi wojewódzkiej nr 846. W symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział: marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, członek zarządu województwa Arkadiusz Bratkowski, starosta krasnostawski Janusz Szpak a także samorządowcy z powiatu chełmskiego i krasnostawskiego, przedstawiciele wykonawcy oraz mieszkańcy.

Prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 846 Małochwiej Duży – Wojsławice – Teratyn rozpoczęły się jeszcze w 2016 roku. Roboty drogowe prowadzone były na 14,5 km odcinku trasy od miejscowości Surhów do Kukawki. Droga uzyskała nie tylko nową nawierzchnię, lecz również została poszerzona do 7 metrów. Wykonana została również kanalizacja deszczowa, zamontowano oświetlenie drogi, przebudowano przepusty, wybudowano chodniki, przebudowano zajazdy oraz wyremontowano most.

– Jest to już drugi remont na tej trasie w ostatnich latach. Łącznie nową nawierzchnię, licząc dwie perspektywy finansowania z RPO, położyliśmy na 21 kilometrach. Ponadto wybudowaliśmy 11 kilometrów chodników przylegających do drogi wojewódzkiej nr 846. Jestem przekonany, że ta inwestycja poprawi nie tylko komfort ale przede wszystkim bezpieczeństwo podróżujących i mieszkańców – mówił podczas otwarcia marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 45,836 mln zł z czego 40,654 mln zł pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-20.

(fot. Urząd Marszałkowski Lublin)
2017-12-28 23:41:51

17 komentarzy

 1. Jak długo działa poświęcenie? Można reklamować jak wydarzy się wypadek? Ile kosztowało podatnika machnięcie kropidłem?

 2. Wiadomo wiocha to i ksiądz musi być. Ortodoksy wiejskie wszystko jak zawsze na pokaz.

 3. Czym zasłużył się klecha. Ciemnoty

 4. Stado baranów z was. Tych dwóch to proboszczowie parafii katolickiej i prawosławnej z Bończy. Jak nie wiecie co dobrego robią dla okolicznych mieszkańców to przymknijcie buzie.
  Wam kury prowadzac szczać a nie komentować.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą