Kolejne zniszczone drogi w naszym regionie zostaną odbudowane

Są pieniądze na odbudowę zniszczonej drogi w gminie Bychawa. Rozpoczęły się tez prace w Dabrowicy, gdzie nową nawierzchnia zostanie ułożona od ul. Nałęczowskiej aż do mostu.

Podczas ostatniej sesji, rada powiatu lubelskiego wpisała do tegorocznego budżetu, inwestycję związaną z odbudową zniszczonej drogi powiatowej Wola Gałęzowska – Marynki w gminie Bychawa. Część środków na ten cel powiat pozyskał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wniosek o przyznanie dotacji z rządowych środków na usuwanie klęsk żywiołowych został złożony prawie 2 lata temu, a teraz Powiat Lubelski otrzymał promesę na 470 tysięcy złotych.

Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie robót, które są planowane na ten rok. Prace będą prowadzone na odcinku o długości około 1300 metrów. Drogowcy mają m.in. wzmocnić podbudowę i położyć nową nawierzchnię.

Rozpoczęła się również przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Dąbrowica w gminie Jastków. W ramach tej inwestycji wymieniony zostanie istniejący chodnik oraz ułożona nowa nawierzchnia. Prace prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z ul. Nałęczowską aż za mostu przy kościele w Dąbrowicy. W sumie jest to ok. 1,5 km nowego asfaltu. Koszt inwestycji to prawie 1 mln 300 tys. zł. Zakończenie przebudowy planowane jest na wrzesień br.

(fot. Starostwo Powiatowe Lublin)
2017-07-08 11:56:09

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Ciekawe kiedy wezmą się za ul. Zorzę w kierunku Kalinówki.

  • Zorza lada chwila zyska nowa jakość, szykują się ambitnie, kanalizacja w rejonie zrobiona, teraz szykują rowy i pobocze? Tak to wygląda

 2. A od mostu w stronę szkoły w Dąbrowicy kiedy będzie chodnik?

 3. Tak rozegrali chodnik że nie da się normalnie wyjechać z posesji ani bocznej drogi. Ta firma to jacyś mistrzowie remontów….

 4. Los Vatos Locos

  a kiedy będzie porządny chodnik wzdłuż Wileńskiej i Głębokiej.Można się zabić

 5. Wystarczyło złodziei odsunąć od koryta i pieniądze się znajdują.a to dopiero początek. POwoli się ich wyłapie (a jest takich bez liku) i będzie można mówić, że Polska zaczyna rosnąć w silę. Nawet Podkarpacie bez Burego i całej tej sitwy podobnej do mafii, wygrzebie się z biedy.

 6. Kiedy przyjdzie czas na remont drogi w chmielu miedzy piotrkowem a piaskami. Droga tam jest gorsza niz na zakatkach ukrainy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.739zł -0.01%
  • GBP 4.8934zł 0.06%
  • EUR 4.4016zł -0.02%
  • CHF 4.0896zł 0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Obchody Stulecia Zwycięstwa Polski nad Bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 zwanej jako „Cud nad Wisłą”
  Dożynki gminy Trzydnik Duży w Rzeczycy Ziemiańskiej
  Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów: Krasnostawskie Chmielaki odbędą się w innej formie
  Wystrzałowa branża: Współpraca branży budowlanej
  Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach