Kolejne zderzenie pojazdów na tym rondzie. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Tak jak zawsze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia aut na rondzie u zbiegu ul. Lwowskiej, Ruskiej i Podzamcze w Lublinie. Na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 12:30 na rondzie Mohyły w Lublinie. Na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej, Ruskiej i Podzamcze zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i skoda. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca volkswagenem kobieta jechała ul. Lwowską od strony al. Andersa. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy skody, który znajdował się na rondzie. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Pasażerkę skody, starszą kobietę, przetransportowano do szpitala. policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Nie ma już utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

8 komentarzy

  1. Ja tu widzę skutek wprowadzenia nowych przepisów, oraz tego, że piesi nie mają tablic rejestracyjnych.

    • Ale chętnie wysłucham tych tekstów o: Świętych Krowach, pełnych cmentarzach, czy o tym komu się łatwiej zatrzymać. Nowszy samochód, na lepszych oponach chyba łatwiej zatrzymać. A najlepiej to elektryka czy hybrydę, bo mniej energii wtedy się marnuje.

  2. Co jest trudnego w jeździe po rondzie? Jedynym problemem może być rozmiar – na większe wjechać łatwiej, bo jest na nim lepsza widoczność i dłuższy czas zjazdu pojazdu z niego; na mniejszym wjazd musi nastąpić dużo dynamiczniej. Wystarczy jednak nie wymuszać i nikogo nic się nie stanie. A ktoś, kto nie rozumiem zasad pierwszeństwa na rondzie powinno zabierać się uprawnienia do prowadzenia auta.

    • Na rondach o kilku pasach ruchu, (żeby 3/4 ronda nie jechać prawym (zewnętrznym) pasem) może dochodzić jeszcze zmiana pasa. Na łuku, przy dużym ruchu, nie jest to najłatwiejszy manewr.

  3. klepisko badziewiarzy asfaltu wiejskich/miejskich … to są ameby jedynie 😛

  4. ja normalnie sie boje tamtedy jechac zeby mnie nie walneli

  5. LU i wszystko jasne

  6. Wszystko przez strzałki na asfalcie…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności