Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne ulice w Chełmie zostaną wyremontowane. Miasto podpisało umowę wartą 250 mln zł (zdjęcia)

W budynku Urzędu Miasta Chełm podpisana została dziś umowa na przebudowę 11,5 kilometra ulic. Do tego powstanie nowy wiadukt w ciągu Al. Armii Krajowej.

W piątek prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek oraz dyrektor ds. technicznych firmy Sarinż Piotr Szydłowski podpisali umowę na realizację kolejnej dużej inwestycji. Mowa o budowie i modernizację infrastruktury umożliwiającej stworzenie warunków i rozwoju terminala intermodalnego w Chełmie. Wartość zadania opiewa na kwotę 250 milionów złotych. Jednak miasto wyłoży jedynie część środków, gdyż pozyskało niemal 200 milionów złotych dofinansowanie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych z przeznaczeniem na rozwój stref ekonomicznych.

Jak podkreśla prezydent Chełma Jakub Banaszek, to pierwszy tak duży, zarówno pod kątem wartości, jak i zakresu, projekt drogowy realizowany w Chełmie. Obejmuje on bowiem nie tylko o kompleksową przebudowę miejskich ulic, ale przede wszystkim budowę od podstaw nowego wiaduktu, zapewniającego główną rolę komunikacyjną w mieście.

W ramach zadania przebudowanych został niemal 11,5 kilometra dróg. Z tego ponad 9 kilometrów to przebiegające przez miasto drogi wojewódzkie a pozostałe ponad 2 kilometry to drogi powiatowe. Największym zadaniem będzie przebudowa Al. Armii Krajowej wraz z budową nowego wiaduktu. Do tego dochodzą: Al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, ul. Hrubieszowska, ul. Włodawska, ul. Szpitalna, ul. Lubelska, ul. Zawadówka oraz ul. Ceramiczna.

– Realizacja tego zadania ma w przyszłości umożliwić budowę terminala intermodalnego na terenach znajdujących się m.in. przy ul. Wschodniej. Czyli mówiąc wprost, otworzyć miasto Chełm jeszcze bardziej logistycznie, gospodarczo i wykorzystać potencjał terenów przy ul. Wschodniej, ul. Rejowieckiej oraz strefy gospodarczej – wyjaśnia Jakub Banaszek.

Oczywiście zgodnie z obecnymi standardami, w ramach przebudowy nie tylko pojawi się nowa, równa nawierzchnia na ulicach. Powstanie bowiem również infrastruktura towarzysząca w postaci ścieżek rowerowych i chodników. Do tego dochodzą dodatkowe pasy drogowe, które umożliwią bezpieczny zjazd ze skrzyżowań. To wszystko ma na celu poprawę bezpieczeństwa.

Kolejne ulice w Chełmie zostaną wyremontowane. Miasto podpisało umowę wartą 250 mln zł (zdjęcia)

fot. UM Chełm

Kolejne ulice w Chełmie zostaną wyremontowane. Miasto podpisało umowę wartą 250 mln zł (zdjęcia)

fot. UM Chełm

15 komentarzy

 1. Tak rozwijają się miasta wolne od tęczowego syfu.

 2. Tak rządzi PiS a nie tęczowy syf.

 3. Pisiory rozdają swoim, a nie swoim nie. Ale to bezprawie kończy się definitywnie za tydzień. Banaszak pakuj manatki…

 4. Czy w każdym mieście w tym kraju ulice muszą mieć te same nazwy ? Armii Krajowej, Solidarności, Jana Pawła…naprawdę nie można dać innych nazw ?

 5. Czy w przybliżeniu sześciokrotnie ludniejszy Lublin może liczyć na ponad miliard złotych z tegoż samego programu rządowego na remonty dróg czy też raczej mamy do czynienia z resztkami pisowskiego rozdawnictwa dla swojaków?

  • Jak by pełowskie głąby umiały napisać projekt to tak

  • RKSchelmiankachelm

   Teraz tfusk wam da kasę na remonty czy jednak obiecanki cacanki? Było głosować normalnie wcześniej to byś teraz nie płakał ze Chełm ma więcej kasy na to czy na tamto niz lublin

 6. Pisiory tuczą swoich Banaszków by przetrwali chude lata.

  • RKSchelmiankachelm

   Mi tam to nie przeszkadza, Banaszek najlepsze remonty i inwestycje od odstanich 100 lat chodź w Chełmie i tak to nie potrzebne bo życzliwi anty władza i tak nie zadowoleni że kasa na lewo w ich kieszenie nie idzie.

 7. Ojczyznę dojną....

  Ciekawe, czy coś powstanie, czy tylko kasa zniknie. Patrząc na tych jegomości, raczej nie mam wątpliwości. Lotnisko w Baranowie już od lat jest w budowie, kasa laci na setki etatów, a łopaty w ziemię nie wbili.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo