Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

W tym kraju przebywa bardzo dużo Polaków. Będą codzienne loty z Lublina na okres świąteczny

Codzienne połączenie lotnicze z podlondyńskim Luton zapowiedziały władze lubelskiego lotniska. Dodatkowe loty mają ułatwić przebywającym tam Polakom podróż do kraju na święta.

W piątek Port Lotniczy Lublin poinformował, że na zbliżający się okres świąteczny zwiększona zostanie częstotliwość połączeń z Londynem. Chodzi o lotnisko Luton, na które ze Świdnika można dolecieć liniami Wizz Air i Ryanair.

Obecnie połączenia realizowane są pięć dni w tygodniu, w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Obaj przewoźnicy zdecydowali, aby uruchomić loty również we wtorki i soboty.

Okres przedświąteczny jak też początek nowego roku to czas, kiedy wielu przebywających poza granicami kraju Polaków wraca do domu aby z najbliższymi spędzić święta. Stąd też wiele kierunków jest mocno obleganych przez pasażerów.

Szczególną popularnością cieszą się loty właśnie z Wysp. Jak wynika z danych statystycznych, w Anglii i Wielkiej Brytanii przebywa ok. 600 tys. Polaków. Spis powszechny wykazał, że Polacy są drugą, po Indiach, największą tam grupą narodową, jeśli chodzi o miejsce urodzenia.

Codzienne loty między lubelskim lotniskiem a podlondyńskim Luton będą realizowane od 9 grudnia do 13 stycznia.

23 komentarze

  1. A kiedy powróco loty do Oslo

  2. Kiedy połączenie z Oslo

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo