Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie mogła skontaktować się z kuzynką. Okazało się, że kobieta nie żyje

Mieszkanka powiatu ryckiego zaniepokojona tym, że nie mogła się skontaktować z kuzynką, powiadomiła o sprawie policjantów. Ci interweniowali na miejscu i kiedy weszli do mieszkania 72-latki, natrafili na jej zwłoki.

– Wczoraj otrzymaliśmy telefon od zmartwionej mieszkanki gm. Ułęż, która poinformowała, że nie może się skontaktować ze swoją kuzynką. Patrol ryckiej policji sprawdził wskazany adres na terenie gminy Ułęż. Posesja była zamknięta, a sąsiedzi od dawana nie widzieli szukanej kobiety. Przy wsparciu straży pożarnej udało się wejść do środka domu – informuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Niestety w mieszkaniu mundurowi ujawnili zwłoki 72-letniej kobiety. Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Decyzją prokuratora ciało przekazano do zakładu medycyny sądowej celem przeprowadzenia sekcji.

Nie bądźmy obojętni!

Apelujemy by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zwróćmy uwagę na osoby samotne, bezdomne, bezradne, chore czy nietrzeźwe. Szybka reakcja może uratować życie.

– Z uwagi na panujące niskie temperatury informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać pod numer telefonu 112. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie – apeluje aspirant Łukasz Filipek.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo