Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne skrzyżowanie otrzyma sygnalizację świetlną. Ma zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić płynność ruchu

Na Felinie, na wjeździe na Osiedle Lotników, powstanie sygnalizacja świetlna. Przetarg zostanie ogłoszony już niebawem, a wykonawca ma mieć rok na realizację inwestycji.

Trwają przygotowania do budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka w Lublinie. W tym miejscu dość często dochodzi do groźnych sytuacji, a także kolizji i wypadków. Dlatego też miasto postanowiło poprawić tam bezpieczeństwo, jednak nie tylko. Mowa jest bowiem również o zwiększeniu płynności ruchu. Głównie chodzi o poprawę warunków wyjazdu dla mieszkańców bloków zlokalizowanych po obu stronach ul. Franczaka „Lalka”.

Oprócz sygnalizacji świetlnej, zbudowane zostaną również dwie zatoki autobusowe oraz chodniki. Powstanie także nowa infrastruktura przystankowa – biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej. Niebawem miasto ma ogłosić przetarg na wykonanie prac, które zostaną sfinansowane głównie z oszczędności uzyskanych na innych inwestycjach. Jak planują urzędnicy, w tym roku ma zostać stworzona dokumentacja, zaś w przyszłym ruszą prace budowlane. Wykonawca będzie miał rok na realizację zadania.

Prace na tym skrzyżowaniu wykonywane są już teraz, jednak jak wyjaśnia Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza, nie mają one związku z planowaną inwestycją. Realizuje je i finansuje w całości developer w ramach budowy układu drogowego niezbędnego dla zapewnienia obsługi komunikacyjnej w rejonie ul. Skalskiego i Urbanowicza. Zakres prac obejmuje rozbudowę skrzyżowania, a dokładnie wydzielenie dodatkowych pasów ruchu dla pojazdów skręcających w lewo w ul. Skalskiego i Jagiellończyka. Powstaną także azyle dla pieszych i rowerzystów, oświetlenie oraz kanalizacja techniczna.

(fot. Google Street View)

23 komentarze

  1. proponuje przenieść światła z poczekajki na dole tam wszyscy stoją i nikt nie jedzie ze strony zana

  2. Nie! dla kolejnych świateł!!! To będzie słabe rozwiązanie dla wszystkich. Tylko rondo!!

  3. światła nigdy nie poprawiają płynności ruchu tylko go zmniejszają. Powinno się na potęge je usuwać oraz robić jak najwięcej rond bez sygnalizacji. Przykłady działania widać było przy przebudowach np Kraśnickie, sikorskiego, warszawska, długo światła niedziałały i nagle nie było korków i ruch odbywał się płynnie.

  4. Jestem za światłami, może ułatwią wyjazd z Doświadczalnej.