Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne oszustwo, kolejne stracone pieniądze. Tym razem metodą „na pracownika banku”

Mieszkanka powiatu tomaszowskiego padła ofiarą oszustwa metodą „na pracownika banku”. Oszust polecił kobiecie, by w ramach zabezpieczenia swojego konta założyła blokadę na zawieranie umów kredytowych. W konsekwencji uwierzyła oszustowi i przekazała mu wygenerowane kody BLIK.

Do tomaszowskiej komendy zgłosiła się 34-letnia mieszkanka gminy Łaszczów. Kobieta relacjonowała, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za pracownika banku. Następnie polecił, by w ramach zabezpieczenia swojego konta bankowego założyła blokadę na zwieranie umów kredytowych. Domniemany bankowiec oświadczył, że wszystko musi odbywać się za pośrednictwem Internetu.

Kobieta w obawie o swoje oszczędności posłuchała oszusta, a następnie postąpiła zgodnie z jego wytycznymi. Musiała „tylko” wygenerować 3 kody BLIK – każdy po tysiąc złotych, a następnie przekazać go dzwoniącemu mężczyźnie.

Po chwili zorientowała się, że z jej konta zniknęły 3 tysiące złotych. Policjanci poszukują oszusta i apelują o zachowanie czujności i ostrożności przy realizowaniu transakcji płatniczych.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. prze pani pani kasa jest zagrożona ale mimo że jestem pracownikiem nie mam dostępu do pani konta :]

 2. Dziadek ze Slamsowa

  Policjanci poszukują oszusta… to już lepiej dać sowitą cołaskę specjalisto od kontaktów z Najwyższym, żeby poprzez świętego Antoniego (podobnież wroga złodziei i oszustów) znalazł te utracone pe el eny.
  „Dobrodzieje” gwarancji na swoje usługi nie dają, ale jest to pewna alternatywa…

  • Rzekłbym, ze „colaskowa” jak to raczyłeś nazwać interwencja bywa skuteczniejsza- przynajmniej nie jest umarzana :))

 3. 34 lata i brak mózgu. I to ma prawa wyborcze

 4. To norma. Wikszość przywykła do wykonywania poleceń, czy płyną z TV czy portalu lub telefonu -bez znaczenia. samodzielne myslenie i zdrowy rozsadek wyparło oczekiwanie na instrukcje..

  • Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

   Święte słowa prawisz „zztop”, zaprawdę powiadam Wam, ŚWIĘTE !!!

 5. Co za tępota!

 6. Znowu lubelska wiocha w akcji. Buhahaha

Z kraju

Polityka i społeczeństwo