690 680 960

Kolejne jednostki OSP z Lubelszczyzny otrzymają nowe wozy strażackie. Dzisiaj druhom wręczono promesy (zdjęcia)

W tym roku do druhów z województwa lubelskiego trafi 47 wozów, zarówno bojowych, jak też lekkich. Dzisiaj promesy na ich zakup otrzymało kolejnych 28 jednostek OSP.

W środę w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się wręczenie promes na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek OSP. To już drugie tego typu wydarzenie, pierwsze miało miejsce 11 kwietnia w Chełmie, gdzie promesy otrzymały jednostki z wschodniej części województwa. Teraz przyszedł czas na zachodnie strony regionu.

W uroczystości wzięli udział m.in. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski, Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Podkański, a także Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP województwa lubelskiego oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Dotacje pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Pozostałą kwotę muszą wyłożyć poszczególne samorządy lub też druhowie mają pozyskać ją od sponsorów lub przeznaczyć na to środki własne.

Łącznie w tym roku do druhów z województwa lubelskiego trafi 47 wozów, zarówno bojowych, jak też lekkich. Dzisiaj promesy otrzymały jednostki OSP: Albertów, Aleksandrówka, Bobrowniki, Chruślanki Józefowskie, Chruślina, Drzewce, Dys, Firlej, Garbów, Januszówka, Kolonia Klementowice, Krężnica Jara, Ludmiłówka, Maciejów Stary, Matczyn-Wojcieszyn, Mazanów, Poniatowa-Miasto, Puchaczów, Radoryż Kościelny, Stasin, Świdno, Trzebieszów, Wąwolnica, Wierzchowiska, Wojcieszków, Wólka Batorska, Wólka Polanowska oraz Zalesie.

(fot. lublin112)

20 komentarzy

 1. Te pisowskie promesy to jak talony za PRL. Tylko dla swoich .

 2. Na załączonych obrazkach brak szamana z miotełką, ale rozumiem, że pojawi się dopiero podczas fizycznego odbioru obiecanego sprzętu.
  Byle by dał gwarancję, że wozów rdza nie będzie się imać i zawsze dotrą na czas do potrzebujących.

 3. Talony na balony też były ?

 4. A co tam czar-ek robił?dołożył się ze swoich??

 5. Widać jacy zadowoleni ale nie ci co trzeba…

 6. Kacapy, ręce opadają. Dozbrojenie OSP na dalekich prowincjach to ratunek dla ludzi, zwierząt i mienia. Zanim PSP z miast dojedzie to już po zawodach. Tak trudno zrozumieć czy im gorzej tym dla was lepiej?

  • Buraki miastowe tego nie ogarniają.

  • Czy musisz dyskutować z POmiotami?

  • jerzy – to u was OSP tak powstało?
   W wioskowej knajpie spotkało się kilku chłopów i po kolejnym kieliszeczku coli padła propozycja: „Chopy, od jutra my chcom być starżokami, to niech nom tera samochód z sikawkom dadzom !!!”

   Myślę, że jak pewna społeczność chce mieć straż „pod nosem” to powinni zrobić zrzutę i kupić stosowne wyposażenie, a jak nie, to czekać, aż w potrzebie straż z „powiatu” dojedzie.

   • dlatego jak ci się lepianka będzie palić nie wzywaj strażaków z osp. czekaj aż z powiatu dojadą 30 minut.
    takim jak ty prawa do głosowania nawet nie powinni dawać.

 7. Drogi Narodzie !
  Co ma Czarnek do OSP ? Straże podlegają pod MSW ! Ten kraj jest chory i to bardzo.

 8. Ciekaw jestem statystyk wyjazdowych tych jednostek…

 9. Kiedy to barachło wreszcie odpadnie od koryta? Czy ktoś wie?

  • Nie prędko, panie Łokej, nie prędko…
   PiS tak zabagnił Polskę, że obecnie nie ma odważnego, żeby przejąć rządy.

 10. A tak dla ciekawości .
  Za miłościwie panującego nam Pana Premiera Tuska na lubelszczyznę trafiło ,aż 2 ( słownie- dwa ) wozy bojowe i to z odzysku .Można sprawdzić w oficjalnych statystykach

  • Ja tam nie pamiętam ile wozów dostała Straż od pana Chyżego Rój’a, ale pamiętam, ze za jego rządów raz dostałem 6,40 zł/m-c podwyżki emerytury, drugi raz 10,70, a potem (już od PiS), kolejno w latach: 97,20 – 147,70 – 230,30 i „dwie trzynastki”.
   Chyży Rój nie miał pieniędzy, a PiS je jakoś znalazł.
   W przyszłym roku, jak będą wybory (a będą), jak myślicie kto wyrzeknie się „plusów” „trzynastek”, czternastek”, mniejszych podatków i zagłosuje na ugrupowanie Tuska, czy rozmodlonego (bardziej niż prezydent Duda), Hołowni ?

   • widać że gamoń, z tym że jeszcze 2 lata temu chleb kosztował niecałe 3 złote a teraz już za 5 ciężko kupić.
    woda w butelce kosztowała złotówkę teraz ponad 2 złote. paliwo kosztowało 5 czy 6 złoty, teraz do 8 dochodzi. prąd kosztował koło 200- 300 zł teraz 600-700. ale dali ci 30 zł więcej. właśnie „dzięki” takim jak ty w polsce będzie coraz gorzej. jako przedsiębiorca rząd zabiera mi koło 40% tego co zarobię, żeby dać takim bezrobociuchom jak ty. gratulacje inteligencji. nie pytam o IQ, bo wiem że nie jesteś chory XD

    a o rozwoju nacisku na obywatela nie wspomnę. liczba karetek się nie zmieniła praktycznie, a radiowozów doje…ało multum. nie dziwi cie to że 1 karetka przypada na ponad 20000 obywateli a jeden radiowóz na niecałe 5 tysiecy??. jak dla mnie jesteś pisiorem niemytym. a tak APROPO dla nie rozgarniętych. PIS PO JEDNO ZŁO!!!!!

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…