690 680 960

Kolejna próba siłowego sforsowania granicy. Bunt cudzoziemców w ośrodku, interweniowało ponad 500 policjantów (wideo)

Minionej doby na granicy polsko-białoruskiej doszło do ponad 200 prób jej nielegalnego przekraczania. W ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie grupa 600 imigrantów podjęła próbę sforsowania ogrodzenia.

Wczoraj granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 217 osób. Funkcjonariusze Straży Granicznej wobec 12 osób wydali postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze grupa prawie 200 agresywnych cudzoziemców siłowo forsowała granicę.

Wczoraj policjanci zatrzymali 2 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani w Orli kierowcy, to dwaj obywatele Polski. Pierwszy z zatrzymanych kierowców przewoził 2 obywateli Syrii, drugi rzeczy imigrantów. Obaj wkrótce za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

W Wędrzynie w woj. lubuskim doszło do próby sforsowania ogrodzenia strzeżonego ośrodka dla imigrantów. W obiekcie znajduje się ponad 600 cudzoziemców, głównie obywateli Iraku. Na miejscu interweniowało ponad pół tysiąca policjantów, którzy wspomagali działania Straży Granicznej. Nikomu z cudzoziemców nie udało się oddalić.

W trakcie buntu grupa imigrantów demolowała budynek, wybijała szyby, wyrywała kraty, a także niszczyła znajdują się na terenie ośrodka sprzęty. Są duże straty materialne, jeden ze strażników granicznych został ranny. Imigranci domagali się wolności, albo lepszych warunków, albo przejścia do Niemiec, albo deportacji do Iraku.

(fot. wideo SG, Policja)

24 komentarze

  1. Cała Europa się z nas śmieje

  2. Łukaszenka zarabia gruby hajs na tym przemycie, a my tylko koszty i koszty…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach