KOD kontra NSZZ Solidarność. Poszło o przemówienia Jaruzelskiego z głośnika

Lubelski Komitet Obrony Demokracji zamierza jutro zgłosić na policję zakłócenie protestu, do jakiego miało dojść wczoraj na Krakowskim Przedmieściu. Z jednego z okien miały być puszczane przemówienia Wojciecha Jaruzelskiego.

W środę Bartosz Sierpniowski z Komitetu Obrony Demokracji poinformował, o zakłóceniu wtorkowego protestu, do którego miało dojść z siedziby NSZZ Solidarność. Mianowicie podczas przemarszu, w otwartym oknie ustawiono głośnik, z którego puszczane były przemówienia Wojciecha Jaruzelskiego. Zorganizowany w środę w Lublinie, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Strajk Obywatelski, zgromadził według danych KOD ponad 1000 osób chcących oddać hołd ofiarom komunistycznej dyktatury oraz zaprotestować przeciwko działaniom rządu.

– Pamiętając rolę, jaką odegrał ten człowiek w historii Polski, uznaliśmy to za bezprecedensowy akt zakłócania naszego protestu, uwłaczający godności wszystkich zgromadzonych. Szczególnie przykro nam było, że obrażało to naszych gości Barbarę Szubert i Andrzeja Sokołowskiego. Przypomnijmy, że Barbara Szubert była najdłużej internowaną w stanie wojennym kobietą w Polsce a Andrzej Sokołowski to współorganizator pierwszych strajków w WSK Świdnik.. Można stwierdzić, że są to ludzie, od których zaczęła się walka o wolną i demokratyczną Polskę, ponieważ byli uczestnikami i twórcami pierwszego zrywu nieposłuszeństwa społecznego, prowadzącego do powstania wolnych związków zawodowych – wyjaśnia Bartosz Sierpniowski.

Sierpniowski w wydanym oświadczeniu dodaje, że te naganne zachowania świadczą o tym , że NSZZ pogubił się w swoich ideach, a z wielkiej Solidarności lat osiemdziesiątych pozostała tylko nazwa i logo .Dla nas wniosek jest tylko jeden. Współczesna Solidarność przekazując takie komunistyczne przesłania utożsamia się z twarzą Wojciecha Jaruzelskiego i jego metodami tłamszenia opozycji. – Mamy niezbywalne prawo wyrażać swój szacunek do rocznic i świąt narodowych, więc żadna instytucja czy też związek nie może go nas pozbawiać. Braliśmy udział w Rocznicy Podpisania Porozumień Sierpniowych, oddawaliśmy hołd ludziom Solidarności. Zawsze godnie i z przynależnym im szacunkiem. Teraz chcieliśmy, oprócz upominania się o poszanowanie naszej demokracji i praw obywatelskich, upamiętnić tragiczne wydarzenia, które zapoczątkowały powstanie wolnej Polski i oddać hołd ofiarom stanu wojennego, ale ludzie NSZZ uznali, że tylko oni, wierni partii rządzącej, mają prawo być ich właścicielami i dysponentami historii – tłumaczy.

Przedstawiciel Komitetu Obrony Demokracji zaznacza również, że mimo kierowanych przez prowadzącego manifestację próśb o zaprzestanie zagłuszania przemawiających, nie zrezygnowano nawet z tej praktyki podczas śpiewania przez zgromadzonych Hymnu Państwowego. – Między innymi, i z tego powodu, opierając się na art. 52 ,$1 pkt 1.a. Kodeksu Wykroczeń, składamy zawiadomienie o tym incydencie na Policji. Chcemy żeby osoby odpowiedzialne za te oburzający występek poniosły wszelkie konsekwencje przewidziane przez polski wymiar sprawiedliwości – wyjaśnia Bartosz Sierpniowski.

(fot. lublin112 – archiwum)
2016-12-14 18:00:27

Zobacz również

52 komentarze

 1. hahahaha Ci co podobno bronia demokracji i wolności słowa nie pozwalają by ludzie wyrażali swoją opinie ? i lecą z tym na policje ? Kpina Opóźnionych De…

  • Poza tymi dwiema osobami o korzeniach solidarnościowych, większość to wielbiciele i pieszczoszki PRL-u, nie podoba się RP to won za Don lub do Brukselii, tam rządzą komuszki z lewakami…

  • „według danych KOD ponad 1000 osób” 😀 ale ubaw, statystyki jak z warszawskiego ratusza… a w rzeczywistości 2-3 setki łącznie z normalnymi ludźmi, którzy przechodzili obok…

 2. Banda post-komunistów, kwiczą jak zarzynane świnie. Co za obłuda i brak honoru ! Tylko skakać i donosić potrafią… Won z Polski jak się nie podoba. Na zachód- Francja, Belgia… Do takich samych jak Wy – wypranych mózgów bez kręgosłupa moralnego i znajomości historii

 3. Panie Sierpniowski, gdyby w Polsce nie było demokracji to na Królewskiej dostałby pan pałą przez łeb a nie wysłuchał przemówienia Jaruzela, który dla wielu pana kolegów i koleżanek z KOD jest bohaterem bo rzekomo wprowadzając stan wojenny uchronił Polskę przed sowiecką interwencją.

 4. pajace z kodu. nie róbcie smrodu

 5. Czy zgłoszenie to nie zagraża demokracji?

 6. Co robi świnia jak odrywa się ją od koryta?

 7. Odczep sie od Jaruzelskiego jeden z drugim bo jakby nie on to Majdanek dzialalby byc moze do tej pory a w godle kraju widnialaby faszystowska wrona.

  • „matka wie że ćpiesz?”

  • jak widzę takie komentarze to nie dziwię się że w PL zgody nie ma i nie będzie. Który normalny człowiek jest w stanie obojętnie przejść obok tego typu bzdur i kogoś nafaszerowanego takimi dyrdymałami? Czy ktokolwiek jest w stanie dojść do porozumienia z takimi niedouczonymi lub zmanipulowanymi pacynkami? Człowieku zacznij czytać książki, rozglądaj się wokoło, myśl, wyciągaj wnioski a przede wszystkim wyłącz TV

   • W czasie wojny Jaruzelski walczył z karabinem w ręku na pierwszej linii frontu przeciwko hitlerowskim najeźdźcom. Ciekawe czy Kaczyński z Macierewiczem by mieli na tyle odwagi i miłości do Ojczyzny gdyby byli wtedy na miejscu Jaruzelskiego.

 8. Sierpniowski doliczył się tysiąca? Pewnie u Hajki G-W brał ostatnio korepetycje z matematyki. Była okazja zawinąć wszystkich i jakąś tam kulturalną ścieżkę zdrowia zafundować. Co raz bardziej to żałosne ale nie ma się co dziwić. Czego można się spodziewać po ludziach takiego pokroju i życiorysu. Komunoooooo, wróóóóóóóóć.

 9. Szanowna Redakcjo, co oznacza skrót NZZS?

 10. Pieski z Solidarności dzielnie bronią swojego pana z pisu… Wstyd! Pasiecie bebechy na ludzkiej krzywdzie! Sprzedaliscie Polskę i idealy związków za ciepłe posadki!

  • W czyim imieniu „nowi” się wypowiadasz? Dlaczego kategoryzujesz kogoś jako pieski PiS-u? Jaką ludzką krzywdę masz na myśli?

 11. Czerwonej zarazie , zdrajcom i zakłamanym urzedasom coś we łbach się porobiło. Wystarczy popatrzeć na te buźki KODziarzy, brak słów.

 12. Ty POmiocie, dajesz szansę a już chcesz rozliczać?. Zapewne nie pochwalasz 500+, odbierania ubekom przywilejów i wielu innych, co wam nie pasują. Napisz, jeśli takowe są dla totalnego opozycjonisty, jakie pochwalasz?

 13. wielcy cwaniacy nie pisali byście tych bzdur jak by nie było tych niby komuchów którzy byli na proteście bo nas lało zomo gdy wasi rodzice chowali się tak jak jarek u mamy pod spudnicą

  • Skoro możesz tu pisać, to w obronie jakiej demokracji występujesz „stary”, może w obronie słownika j.polskiego, który matka schowała tobie pod spódnicą…

 14. „Krzescijanin ci ja…..”

 15. Ciekawe kto to finansuje i robi ludziom sieczkę z mózgu. Żałosne co ci ludzie wyprawiają i jak robią z siebie pośmiewisko.

 16. Właśnie, Piotrowicz won!

 17. Szanowna redakcjo lublin112.pl kto usuwa komentarze? Czy macie oficera prowadzącego? Pod wpisem Zocha 14 grudnia 2016 19:38 był mój wpis o treści : „Sierpniowski ilu miałeś komuchów i konfidentów wśród uczestników swojego marszu „obrony tego i owego”? Z czym ty wyskakujesz do ludzi i ich rodzin, którzy w dniach stanu wojennego przez kilka miesięcy nie mieli kontaktu ze swoimi bliskimi, nie wiedząc gdzie się podziewają, zawijanych przez SB z miejsc kolportażu i tajnych drukarni zimą z tym czym byli ubrani… Chcesz konfrontacji palancie? Co tobie wszo zakłócono jaruzelskim? Chcesz się spotkać?” Mamy demokrację, czy walczymy…?

  • Jakiemuś zaKODziałemu esbekowi się nie spodobał i zgłosił do usunięcia. Też mnie ciekawi, co tam takiego się dopatrzono, że zniknął?

 18. Zawsze nasz kraj, nasza ojczyzna, Polska będzie słaba gdy będzie tyle podziałów! Ludzie, czy Wy wszyscy, z jednej i z drugiej strony nie rozumiecie, że są tacy, którym właśnie zależy na tym, byście Wy się kłócili??? W myśl zasady dziel i rządź!!! Czy nie widzicie co z Was zrobiła polityka??? Jeśli nie widzicie, to wydrukujcie sobie powyższe komentarze, i poczytajcie za 10 lub 20 lat… Co wtedy o tym będziecie myśleć? Jak w między czasie spotka Was coś na prawdę przykrego, strasznego, traumatycznego sami stwierdzicie że to, o co dziś wylewacie tyle jadu, i dali byście sobie po głowach, nie ma tak na prawdę większego znaczenia. Rozwagi i rozsądku życzę wszystkim tym, którzy tak emocjonalnie podchodzą do spraw, które rozgrywają „elyty”. Nam każą się tym gorączkować, a sami mają z tego ubaw…

  • Szacun tadeo…

  • Nareszcie głos rozsądku. Brawo!

  • Mnie nie interesuje polityka dopóki nie dowala się do mojego życia, ale podwyżki podatków + rozwalenie naszej kasy na żuli i kościół + kupa innych ustaw ograniczająca wolność obywateli. Nie mam już sił, zaczynam się uczyć czeskiego jadę do jakiegoś normalnego kraju. Niech se kato-komusza Polska tonie sama, dowalcie jeszcze wyższe podatki uczciwe pracującym ludziom to się powynoszą z kraju i nie będzie już od kogo kraść kasy.

 19. Otóż właśnie tak tadeo – chodzi o skłócenie , taka strategia ale cóż ciemnotą się dobrze rządzi.

 20. Komuniści narzekają, że ich przywódca przemawiał?

 21. Rozgonić to komunistyczne towarzystwo!!!

 22. Ja nie wspieram KODu, ale trzeba przyznać, że już dawno Solidarność przestała być niezależnym związkiem zawodowym tylko stała się pisowską solidarnością.

 23. taka jedna mala mysz

  ja napisze krotko..wstyd Mi za ciemny Lublin….wstyd mi ze jest tu az tyle ludzi z wypranym juz mozgiem 🙁

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8734zł 0.07%
  • GBP 5.0766zł 0.58%
  • EUR 4.5877zł 0.02%
  • CHF 4.2714zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach