690 680 960

Kłusownik z Radlina miał granaty i broń. Interweniowali antyterroryści (zdjęcia)

Akcję wymierzoną w kłusowników posiadających broń i niebezpieczne materiały przeprowadzili policjanci z Opola Lubelskiego. W działaniach brali udział też antyterroryści.

Kilka godzin trwały we wtorek policyjne czynności na posesji u jednego z mieszkańców Radlina w gminie Chodel. Kryminalni z komendy w Opolu Lubelskim ustalili, że mężczyzna może posiadać broń palną oraz skłusowane mięso. W trakcie przeszukania zabudowań mieszkalnych i gospodarczych u 38-latka, natknęli się na broń oraz granaty.

Na miejsce wezwano pomoc w postaci pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz funkcjonariusza Służby Więziennej z psem służbowym. Dodatkowo z uwagi na znalezione przedmioty służące do kłusowania, w działaniach uczestniczyli także funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej i Państwowej Straży Rybackiej.

Łącznie u na posesji mieszkańca Radlina ujawniono broń typu pepesza, 200 sztuk łusek po nabojach, urządzenia do nabijania amunicji, wnyki, 7 sztuk potrzasków metalowych oraz tusze zwierzyny leśnej. Dodatkowo w pryzmie pustaków policjanci znaleźli 10 granatów, w tym dwa z zapalnikami. Ze względu na ich stan, granaty zostały zneutralizowane na miejscu przez policyjnych pirotechników.

Policjanci dokonali też przeszukań na dwóch innych posesjach. U 27-latka znaleźli odnaleźli trofeum w postaci czerepu jelenia, zaś u 63-latka 17 wnyków, potrzask metalowy, tuszę zwierzęcia najprawdopodobniej sarny oraz 320 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Niebawem mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie nielegalnej broni i amunicji oraz mięsa pochodzącego z kłusownictwa grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

(fot. policja)

14 komentarzy

 1. 200 sztuk łusek ale sukces

 2. Gen. Uzbrojenia WOT

  ” pepesza” to broń ??? Naboje moźna z 20m łapać w czapkę.

  • Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy…
   Że skutecznym zasięgiem PPSz też przesadzasz. Do 150-200 metrów to była groźna zabawka. Inna sprawa, że o celowaniu za 30 metr można mówić tylko w kategorii teorii ?

   • Miał „urządzenia do nabijania amunicji” to może takie mocniejsze robił i dalej leciały 😉

  • Przyjmij na glowke ,7,62×29 to jest takie COS co przebija kamizelke w klasie SK 1 do dwa z podanego przez ciebie dystansu .
   General jak z koziej D……. Trampek.

   • 7,62×25 jeśli już. Była nawet wersja przeciwpancerna tej amunicji (P-41), a tak jak piszesz bez problemu penetruje kamizelki pierwszej i pełnej drugiej (II a nie tylko IIa) klasy ochrony. Przetestowano to wielokrotnie w Moskwie lat 90-tych, gdzie stara TT-tka nagle stała się ulubionym narzędziem pracy płatnych zabójców.

  • A ty myślisz że skąd te 200 łusek jak w zeszłym roku poszedł na dzika to 2 talerze wladowal a żaden nie trafił. Po trzech dniach go dopiero z drzewa ściągnęli , bo mu locha odpuścić nie chciała

 3. To nie kłusownik tylko partyzant z wyciętego lasu do tego z pepeszą z ruskich zrzutów.

 4. „policjanci ustalili … ” co to za pierdoły. Co policjant może ustalić . Żeby coś ustalić trzeba posiadać odrobinę inteligencji ! Znowu kapuś zameldował tak powinno być napisane. Wszędzie pełno kapusi.

 5. Pepesza granaty i rudy 102. A do tego były potrzebne wszystkie służby razem z szarikiem .
  Brawo.

 6. szkoda że nie mam bym strzelał a ten niech łapie w czapkę z odległości 30 m aby niech nie zdejmuje

 7. szkoda że nie mam pepeszki bo ten kolega jak chce łapać w czapkę to niech nie zdejmuje jeden de… mniej

 8. ********* chyba zaginiesz 😉

 9. Brawo Policja!

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej