Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kłusowali na Wiśle, wpadli na gorącym uczynku. W sieci było ponad 80 ryb (zdjęcia)

W poniedziałek funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej wraz z policjantami zatrzymali dwóch kłusowników. Mężczyźni prowadzili nielegalny połów ryb na Wiśle, jeden z nich miał broń palną.

W poniedziałek, po długiej obserwacji zastawionych sieci na Wiśle, funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej wraz z policjantami z Opola Lubelskiego zatrzymali dwóch mężczyzn.

Kłusownicy wpadli na gorącym uczynku. W sieciach rozstawionych w rzece znajdowało się ponad 80 ryb, w tym leszcze, sumy, szczupak, wzdręgi, klenie i jazie. Ryby po zakończeniu czynności w dobrej kondycji wróciły do rzeki. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Jak się okazało, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania jednego z zatrzymanych, mundurowi ujawnili broń palną bez zezwolenia, tuszę zwierzyny łownej oraz sieci rybackie. Wkrótce mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

(fot. PSR)

8 komentarzy

 1. Powinni wprowadzić karę obcinania ràk.

 2. To właśnie jest przykład na działalność reżimowego państwa policyjnego. Każdy ma prawo korzystać z dóbr natury. Karać za łowienie ryb – SKANDAL.

  • Łowienie a kłusowanie to znaczącą różnica.. To tak samo jakby Pan powiedział że można strzelać do ptaków w mieście bo to przecież dobro natury

 3. Co to za broń palna?, bo na Ak47 nie wygląda.

 4. A to buraki do roboty darmozjady

 5. A co z Trzaskowskim? Robi coś ze ściekami? Ile rybek usnęło?

 6. Pewnie wsióry z powiśla???
  Niech się biorą za zbiór jabłek,a nie kłusują.
  Wsiowa gangsta:-)