Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Klub Odpowiedzialnego Biznesu i kolejna operacja cargo w Porcie Lotniczym Lublin (zdjęcia)

Port Lotniczy Lublin, 20 lipca, gościł w terminalu członków Klubu Odpowiedzialnego Biznesu. Jest to unikalny w skali kraju projekt promujący aktywne lokalne firmy. Lubelskie lotnisko od samego początku ściśle współpracuje z biznesem i organizacjami przedsiębiorców.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia była Magdalena Welc – zwyciężczyni 3. edycji „Mam Talent” oraz gospodarz miejsca, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

– Udało nam się mocno ulokować na mapie gospodarczej naszego regionu, stając się jednocześnie generatorem jego rozwoju – podkreślił prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Nawet w trudnym czasie dla całej branży transportowej, Port Lotniczy Lublin przygotował nową ofertę dla biznesu, usługę cargo. Uruchomienie tej usługi pozwala budować niezależny filar dodatkowych przychodów, dywersyfikujący dotychczasowe kanały, które bazowały wyłącznie na obsłudze pasażerów.

– Sytuacja sanitarna pokazała, że brak pasażerów paraliżuje całkowicie lotniska, pozbawiając je przychodów, natomiast aktywność i to rosnąca, notowana była w obsłudze towarów. Przedsiębiorcy mogą teraz szybko i wygodnie wysyłać swoje wyroby do dowolnego miejsca na świecie, a także importować produkty wykorzystując najbliższe im lotnisko. Konsekwentnie odbudowujemy też siatkę połączeń. W ostatnim czasie przygotowaliśmy też ciekawą ofertę lotów wakacyjnych do chorwackiego Splitu, Burgas w Bułgarii i nad polskie morze, do Gdańska. Co było do przewidzenia, cieszą się one dużym powodzeniem wśród mieszkańców regionu – mówił prezes Hawryluk.

Tego samego dnia lotnisko obsłużyło kolejną operację cargo. Samolot Mitsubishi MU-2B-26A Solitaire przyleciał do Portu Lotniczego Lublin z Niemiec, dokąd zabrał ładunek, którym były części samochodowe dla branży motoryzacyjnej. Usługa przeprowadzona została w ekspresowym tempie. Zlecenie zostało złożone o godz. 10, przez klienta – lubelska firmę produkującą części motoryzacyjne, a już dwie godziny później na lubelskim lotnisku wylądował samolot realizujący zlecenie.

Klub Odpowiedzialnego Biznesu i kolejna operacja cargo w Porcie Lotniczym Lublin (zdjęcia)

Klub Odpowiedzialnego Biznesu i kolejna operacja cargo w Porcie Lotniczym Lublin (zdjęcia)

(fot. Krzysztof Fabisiak – Najlepszy Kadr i PLL)

7 komentarzy

  1. spotkanie przedsiębiorców, gdzie gościem specjalnym jest jakaś pieśniarka.
    na następne przyjedzie kajakarz.

  2. PR musi być. Odpowiedzialny biznes to oksymoron.

  3. Kolejne spotkanie dla nikogo o niczym.
    A kase zarabia na tym kto ….. no właśnie

  4. żona sasina sie juz nachapala na lubelskim lotnisku to był dobry biznes