690 680 960

Kinowy sukces komedii, która powstała w Lublinie. Voltę obejrzało już 362 tysiące widzów

Bardzo dużym zainteresowaniem widzów, cieszy się najnowszy film Juliusza Machulskiego „Volta”. Jak wskazują prognozy, komedię, której akcja dzieje się w Lublinie, może obejrzeć kilka milionów osób.

Przez kilkanaście dni, jakie minęły od premiery najnowszego filmu Juliusza Machulskiego „Volta”, obejrzało go w kinach już 362 tysiące widzów. Tylko w ostatni weekend było to 38 836 osób. To pozwala przypuszczać, że film ten ma szansę przekroczyć barierę 400 tys. sprzedanych biletów. Jednocześnie zgodnie z planem promocji, film czeka jeszcze okres emisji w Canal Plus i dwuletni okres emisyjny w TVN. Na jesieni pojawią się płyty DVD z komedią. Prognozy wskazują, że film w całości obejrzy kilka milionów osób.

Zdjęcia do filmu kręcone były od sierpnia do początku października ub. roku w Lublinie oraz w Janowcu, Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie. Część z nich, głównie te we wnętrzach, powstało w Warszawie. „Volta” to komedia kryminalna, której akcja toczy się we współczesnym Lublinie. Tytuł filmu pochodzi od nazwiska głównego bohatera. Brunona Voltę zagrał Andrzej Zieliński. W obsadzie aktorskiej są jeszcze m.in. Olga Bołądź, Aleksandra Domańska, Katarzyna Herman, Michał Żurawski, Jacek Braciak, Krzysztof Stelmaszyk, a w wątkach historycznych – Tomasz Kot, Robert Więckiewicz, Cezary Pazura, Antoni Pawlicki i Bartosz Porczyk.

Akcja filmu toczy się wokół drogocennego artefaktu znalezionego w ścianie jednej z lubelskich kamienic. Produkcja promuje też Lublin, który w tym roku obchodzi 700-lecie istnienia. W filmie widoczne są charakterystyczne dla miasta obiekty m.in. obraz Jana Matejki „Unia Lubelska”, Kaplica Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.

Bezpośredni link do wideo – kliknij TUTAJ

(wideo – Kino Świat)
2017-07-27 23:40:46

19 komentarzy

  1. Byłam, widziałam- szału nie ma. Da się obejrzeć, jest kilka fajnych tekstów. Ale niekoniecznie chciałabym jeszcze raz obejrzeć. Ogólnie żaden hit.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas