Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkunastu żołnierzy rannych po zderzeniu dwóch wojskowych ciężarówek w Lublinie (zdjęcia)

W środę rano w Lublinie doszło do zderzenia dwóch wojskowych ciężarówek. W wypadku rannych zostało kilkunastu żołnierzy.

Do wypadku doszło w środę po godzinie 7 rano na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Na wysokości Muzeum na Majdanku zderzyły się dwie wojskowe ciężarówki, którymi jechało łącznie 45 żołnierzy z 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Podróżowali oni do miejscowości Srebrzyszcze w powiecie chełmskim, na ćwiczenia strzeleckie na poligonie.

Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego z całego miasta, straż pożarna, żandarmeria wojskowa, policja oraz wojskowe karetki.

Łącznie rannych zostało 16 żołnierzy, których przetransportowano do szpitali. Żandarmeria wojskowa prowadzi teraz czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn wypadku. W rejonie zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112.pl)

51 komentarzy

  1. Jaka januszerka w tych komentarzach. Zamiast czepiać się szwejów, choć hełmy i pancerz to by mogli włożyć do jazdy na pace to pomyślcie lepiej się gdzie wsiąka ponad 50mld rocznie budżetu jak w wojsku ciągle niezmodernizowane Stary.

    • odkąd czepiłeś się „gdzie wsiąka ponad 50mld” zaczął się popłoch w strukturach władzy. już kombinują, jak wszystko oddać, bo anonim w regionalnej gazecie szczeknął 🙂

  2. DOBRZE ZE TO STAR A NIE NP.BMW NIESTETY TAKA PRAWDA….

  3. Każdy kto pamięta pobór to wie jak zdawało się w wojsku na prawko kat C zdawał każdy

  4. JEZDZILO SIE I NA B U MNIE TO POLOWA LAT 90 TYCH

  5. Nie no super wojsko, samo się powybija. A na ławce mieli pasy zapięte? 😛

  6. Oszczędności w monie po co wynająć autobus jak można Starem z lat 80 nie przystosowanym do przewozu ludzi żadnych zabezpieczeń dla bezpieczeństwa żołnierzy na pace dlaczego żandarmeria na to nie patrzy skandal !!!!!!!!!