690 680 960

Kilkanaście nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Największa grupa z woj. małopolskiego

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek rano kolejne dane dotyczące zakażeń koronawirusem na terenie Polski. Liczba osób zakażonych wzrosła do 367.

Ministerstwo Zdrowia w piątek przed godziną 9 podało kolejne dane dotyczące nowych zakażeń koronawirusem na terenie Polski.

– Mamy 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego – czytamy w komunikacie.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 367/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Obecnie nie ma informacji o nowych zakażeniach na terenie woj. lubelskiego.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. śledzę to wszystko i obserwuje zachowania ludzi ale mimo apeli władz czy innych ludzi już tego nie zatrzymamy i tylko kwestia godzin lub dni a będzie tego więcej ja nie wierzę że jest tyko tyle ile podają oficjalnie a „rodacy” tłumie wracają z pracy za „lepszym chlebem”

  • Czy wiesz co to jest przecinek albo kropka? Może i sensownie piszesz, ale strasznie bełkoczesz w ten sposób.

 2. Na pewno jest więcej ale może łagodniejszy przebieg i biorą to za przeziębienie . Tak czy siak ludzie przyzwyczaili się i już nie panikują tak .

  • Koszmarnie groźna i zabójcza choroba która można porównać do dżumy. Ludzie nawet nie wiedzą ze są chorzy… Pewnie setki już przechorowało, organizm sam uśmiercił wirusa i nie są nawet świadomi że byli nosicielami.

 3. Zatrzymać tę zainfekowaną szarańczę, która ma spłynąć zza granicy!!!! HALT!!

 4. Ale po co teraz NAGLE tłumnie wracają? Wyjechali bo tam zarabiają miliony to niech przeczekaja. Nic to nie zmieni że wrócą a jedynie mogą się po drodze zarazić a przy okazji swoich najbliższych którzy tłumnie jadą odebrać ich z lotniska całymi rodzinami z małymi dziećmi pod pachą. Zostało już tylko przeczekac.

 5. Państwo islamskie zabroniło swoim wyjeżdżać do Europy.

  Członkowie organizacji terrorystycznej mają także „położyć ufność w Bogu i szukać w niej schronienia przed chorobą”. Kto jednak odwiedził niedawno zagrożone pandemią tereny albo uważa, że w inny sposób mógł zakazić się koronawirusem, ma „trzymać się z daleka od innych współbraci”. „Przypominamy, że obowiązek ochrony innych przed zakażeniem oraz ochrony samego siebie to obowiązek święty” – głosi artykuł w „Al-Naba”.

  A inna sprawa to z punktu widzenia religii katolickiej – nie dbanie o zdrowie swoje to grzech ciężki.

 6. Nie do konca zdajemy sobie jeszcze sprawe z tego jakie problemy wywoła ta choroba…

 7. Niemcy stan na wczoraj 15352 stwierdzone przypadki po przeprowadzeniu 500k testów (ogarniają już 35k testów dziennie), Polska 355 stwierdzone przypadki po przeprowadzeniu 10,5k testów.
  Czyli w Niemczech potwierdza się 0,031% przebadanych, w Polsce 0,034% wszystkie zachwyty rządzących to tylko przedwyborczy piar… odnoszę wrażenie, że ograniczamy liczbę testów z 2 przyczyn: żeby nie popsuć wizerunku przed wyborami które powinny zostać przełożone oraz z 1 prostej przyczyny Polski nie stać ani na testy ani na hospitalizację 17k chorych bo statystycznie tylu chorych powinniśmy mieć przy 500k testów….

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas