690 680 960

Podstacja pogotowia ratunkowego „Czechów” w Lublinie uziemiona [#NieKłamMedyka]

Nie do wszystkich docierają apele ratowników medycznych o szczerość i przekazywanie istotnych informacji operatorom telefonu alarmowego. Wynikiem tego jest wyłączenie z systemu ratownictwa jednej z podstacji pogotowia ratunkowego w Lublinie.

– No i stało się, apel „Nie kłam medyka” nie pomógł. Podstacja „Czechów” w Lublinie uziemiona. 8 osób zamknięte w izolacji czeka na wynik badania pacjenta – informuje jeden z ratowników medycznych.

Lekkomyślność i zatajanie prawdy przez pacjentów doprowadza do takich sytuacji jaką mamy obecnie w Lublinie. Ratownicy nie mogą wykonywać swoich zadań, ale przede wszystkim pomagać innym. Obecnie w izolacji, w podstacji „Czechów” przy al. Kompozytorów Polskich, czeka 8 osób na wyniki jednego z pacjentów, u którego podejrzewane jest zakażenie koronawirusem.

Jak ustaliliśmy, załoga nocnej zmiany nie może opuścić budynku, zaś karetki zostały zabrane spod stacji, prawdopodobnie do dezynfekcji. Jeżeli potwierdzi się, że pacjent jest zakażony, ratowników czeka 14-dniowa kwarantanna.

Nie kłam medyka! – to akcja, w której ratownicy apelują, aby wzywający karetkę nie zatajali kontaktu z zakażonymi koronawirusem, że wrócili z zagranicy, mają gorączkę, czy duszności. Przez nieodpowiedzialne zachowanie osób dzwoniących na numer alarmowy załogi pogotowia ratunkowego muszą przebywać na przymusowej kwarantannie. Oznacza to, że w tym czasie nie mogą pomagać innym.

Apelujemy do wszystkich, którzy rozmawiają z dyspozytorem numeru alarmowego, aby przekazywali pełne i prawdziwe informacje o swoim stanie zdrowia i nie zatajali informacji o takich objawach, jak gorączka, kaszel, ból głowy, osłabienie, duszność. Ratownicy obowiązkowo muszą wiedzieć, czy pacjent w ostatnim czasie przebywał za granicą.

(fot. lublin112.pl)

51 komentarzy

  1. BRAVO BRAVO BRAVO

    20 karetek na cały Lublin i okoliczne gminy z czego 3 uziemione bravo dla pana

  2. powinno sie takich karac!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku