Kilka prób nielegalnego przekroczenia granicy. Jedna z nich w naszym regionie

Straż Graniczna przekazała szczegóły nielegalnych prób siłowego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Jedna z grup migrantów próbowała przedostać się na pontonie przez rzekę Bug w rejonie Sławatycz.

W środę doszło do kilku prób siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej przez agresywne, duże grupy cudzoziemców. Jedna z nich liczyła aż 500 osób.

Pół tysiąca osób próbowało przedrzeć się przez granicę

Jak przekazuje Straż Graniczna do największej próby siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej doszło około godz. 21.00 w Dubiczach Cerkiewnych. Z grupy ok. 500-osobowej, która znajdowała się po stronie białoruskiej, ponad 200 osób przekroczyło granicę. Zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy.

Cudzoziemcy byli agresywni wobec polskich służb, rzucali kamieniami i petardami. Białoruskie służby używały lasera i latarek. Przygotowano specjalną platformę z desek, która została przerzucona przez ogrodzenie, aby można było łatwiej przekroczyć granicę. Po stronie białoruskiej znajdowało się w tym czasie kilkunastu żołnierzy białoruskich. Funkcjonariusze Straży Granicznej wezwali pomoc medyczną do rodziny obywateli Iraku (z trójką dzieci).

Kolejne próby forsowania mniejszymi grupami

Kolejne próby forsowania granicy polsko-białoruskiej miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Mielniku, Czeremsze i Szudziałowie. Grupy 30-osobowa, 40-osobowa i 10-osobowa były również agresywne, rzucały kamieniami, krzyczały, jednak nie przekroczyły granicy.

Pontonem przez Bug

W Sławatyczach, na terenie służbowej odpowiedzialności Nadbużańskiego Oddziału SG, funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli trzy osoby płynące w pontonie po Bugu, po białoruskiej stronie. Na widok patroli migranci zawrócili. Na brzegu oczekiwało około 20 cudzoziemców. Wszyscy na widok polskich służb oddalili się w głąb terytorium Białorusi.

(fot. WOT)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Postawi nogę jakiś za ogrodzenie – strzelać!

  • Jedź tam i sam strzelaj. Jak Cie w końcu przymkną to skończy się twoje pisanie, będzie spokój.

  • Obyś nie musiał emigrować ze swojego kraju w taki sposób jak oni.

   • Luksusowymi samolotami? O biedactwa.

   • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    Żeby móc ich naśladować z migracją, trzeba by mieć tzw. „miedź”, bo Polacy wiedzą, że jak się nie ma „miedzi” to się w Polsce na doopie siedzi. 😆
    A poważniej: weź sobie pomyśl, policz i powiedz, czy ciebie Twoją szanowna rodziną byłoby stać z tym co masz, tak z dnia na dzień ruszyć na drugi koniec świata

 2. Niech im woda zimną będzie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew