690 680 960

Kolejne nowe nieoznakowane radiowozy trafiły do lubelskiego garnizonu Policji (zdjęcia)

Łącznie 15 nowych pojazdów trafiło do lubelskiego garnizonu Policji. To 13 nieoznakowanych aut marki Kia Cee’d oraz 2 hybrydowe BMW.

Lubelscy policjanci otrzymali 15 nowych nieoznakowanych radiowozów. Wśród nich są auta marki Kia Cee’d , które w policyjnej wersji mają silniki o pojemności 1482 cm, mocy 160 KM, napęd na przednią oś oraz sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Te radiowozy trafiły do poszczególnych komend: po dwie do Białej Podlaskiej, Zamościa, Krasnegostawu, Lubartowa, a także po jednej do Lublina, Opola Lubelskiego, Parczewa, Ryk i Tomaszowa Lubelskiego.

Z kolei oba samochody marki BMW 330 e xDrive z napędem hybrydowym wyposażone są w wideorejestratory. Posiadają silniki o pojemności 1998 cm, moc 183,5 KM oraz silniki elektryczne o mocy 113 KM, napęd na obie osie 4×4, skrzynie automatyczne ośmiobiegowe. Auta trafiły do komend w Zamościu oraz Tomaszowie Lubelskim.

Zakup 13 samochodów marki Kia był współfinansowany przez samorządy lokalne. Jest to dowód znakomitej współpracy z samorządami i ich zaangażowania w kwestię bezpieczeństwa. Z kolei zakup pojazdów marki BMW był współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

(fot. KWP Lublin)

25 komentarzy

 1. … na aparat ucisku , kasa zawsze się znajdzie

 2. Żeby te sk… kupowały tyle karetek co radiowozów to służba zdrowia nie miałaby problemów.

  • A ma chyba w wtefauenie.

   • ***** ***. Coś w tym jednak jest

    • kierownik paleciaka

     A dlaczego jęczycie? Zacznijcie jeździć zgodnie z przepisami to przestaną kupować samochody z wideorejestratorami . Proste. Nie będzie wykroczeń, nie będzie potrzeby posiadania tego typu pojazdów. Proste i logiczne, ale może dla co niektórych za trudne do ogarnięcia. A inne nieoznakowane pojazdy, to zupełnie inna historia. Te były są i będą, bo jak trzeba w miarę dyskretnie zwinąć sebixa to nieoznakowany jest przydatny, że o skoczeniu po wódkę nie wspomnę.

 3. Mafia takimi się buja.

 4. Po nowym roku odrobią w tydzień takie BMW

 5. Bezpieczeństwa to nie poprawi.
  Zwiększy wpływy do budżetu,będzie na sponsorowanie różnej patologii 500+ i nierobów bo im się należy.

 6. Bardzo dobrze. Miasto to nie tor wyścigowy. Działajcie prężnie !

 7. bardzo dobrze po co ludziom karetki skoro nie zarabiają na siebie, mandaty nic nie dają, kiedy milicjanciki protestowali nie pisali mandatów, bezpieczeństwo na ulicach nie spadło, mandaty to sztuczne nabijanie kabzy państwa, nie mające nic wspólnego z bezpieczeństwem.
  a powiedziałbym nawet że zagraża bezpieczeństwu, karetki się starzeją, psują, ale państwu są nie potrzebne to tylko niepotrzebne koszty, radiowóz przynosi zysk, każda firma kupuje sprzęt który się opłaca a nie taki który tylko kosztuje a nic nie zarobi. tak to jest jak rząd do państwa podchodzi jak do firmy, i nic się nie zmienia od lat, PIS PO JEDNO ZŁO!!!

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas