Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Krasnostawski areszt pomieści dwa razy więcej osadzonych. Rusza budowa nowego obiektu

Za dwa lata Areszt Śledczy w Krasnymstawie będzie mogło przebywać dwa razy więcej osadzonych niż teraz. Powstanie tam nowy pawilon zakwaterowania.

Podpisana została umowa na budowę nowego pawilonu zakwaterowania osadzonych na terenie Aresztu Śledczego w Krasnymstawie. Będzie to budynek typu zamkniętego w kształcie litery L, który pomieści 258 osób. W całości ma on być podpiwniczony, do tego znajdzie się w nim kompleks sal widzeń z najbliższymi.

Projekt obejmuje także modernizację dotychczasowej infrastruktury jednostki, w szczególności kuchni więziennej i pomieszczeń magazynowych. Podwyższony zostanie również mur więzienny, powstaną dodatkowe pola spacerowe oraz nowoczesne centrum dowodzenia. Realizacja inwestycji sprawi, że w krasnostawskim więzieniu dwukrotnie zwiększy się liczba miejsc dla osadzonych. Będą w nim mogły przebywać 533 osoby.

Nowy budynek zbudowany będzie na należącej do Aresztu Śledczego w Krasnymstawie działce budowlanej o powierzchni 3030 m2. Planowany koszt inwestycji wyniesie 24 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na II połowę roku 2023.

Krasnostawski areszt pomieści dwa razy więcej osadzonych. Rusza budowa nowego obiektu

(fot. chor. Magdalena Łukowiec)

12 komentarzy

 1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  To dobrze, że rozbudowują tego rodzaju instytucje, bo jak PiS nie wygra wyborów, będzie ich gdzie pomieścić

  • Pewnie standard będzie 5 a nawet 8 gwiazdek. Dla siebie budują to i bez fuszerki będzie. Ciepła woda, zimna woda, kafelki i klima. Za nasze znowu się będą bawić. Mają rozmach… cytując klasyka.

 2. Pisiory buduja dla siebie.

 3. Apartament prezydencki też będzie?

 4. OOO to poprzednie władze naszego województwa i większości powiatów mogą czuć się spokojniejsze. Będą mieli, gdzie spędzić starość. ? A w PSL kandydatów mnóstwo.

 5. Rozumiem że zwiększy się też liczba nowych miejsc pracy dla lokalnych mieszkańców.

 6. Słuszną linię ma nasza władza…

 7. Wilgotne lochy i karcery 1,5 X1,5 m budujcie dla bandyckiej patologi a nie wygodne i ciepłe areszty im budujecie

 8. Kamieniołomy i czarny chleb a nie takie wygody

Z kraju

Polityka i społeczeństwo