690 680 960

Krasnostawski areszt pomieści dwa razy więcej osadzonych. Rusza budowa nowego obiektu

Za dwa lata Areszt Śledczy w Krasnymstawie będzie mogło przebywać dwa razy więcej osadzonych niż teraz. Powstanie tam nowy pawilon zakwaterowania.

Podpisana została umowa na budowę nowego pawilonu zakwaterowania osadzonych na terenie Aresztu Śledczego w Krasnymstawie. Będzie to budynek typu zamkniętego w kształcie litery L, który pomieści 258 osób. W całości ma on być podpiwniczony, do tego znajdzie się w nim kompleks sal widzeń z najbliższymi.

Projekt obejmuje także modernizację dotychczasowej infrastruktury jednostki, w szczególności kuchni więziennej i pomieszczeń magazynowych. Podwyższony zostanie również mur więzienny, powstaną dodatkowe pola spacerowe oraz nowoczesne centrum dowodzenia. Realizacja inwestycji sprawi, że w krasnostawskim więzieniu dwukrotnie zwiększy się liczba miejsc dla osadzonych. Będą w nim mogły przebywać 533 osoby.

Nowy budynek zbudowany będzie na należącej do Aresztu Śledczego w Krasnymstawie działce budowlanej o powierzchni 3030 m2. Planowany koszt inwestycji wyniesie 24 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na II połowę roku 2023.

(fot. chor. Magdalena Łukowiec)

12 komentarzy

 1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  To dobrze, że rozbudowują tego rodzaju instytucje, bo jak PiS nie wygra wyborów, będzie ich gdzie pomieścić

  • Pewnie standard będzie 5 a nawet 8 gwiazdek. Dla siebie budują to i bez fuszerki będzie. Ciepła woda, zimna woda, kafelki i klima. Za nasze znowu się będą bawić. Mają rozmach… cytując klasyka.

 2. Pisiory buduja dla siebie.

 3. Apartament prezydencki też będzie?

 4. OOO to poprzednie władze naszego województwa i większości powiatów mogą czuć się spokojniejsze. Będą mieli, gdzie spędzić starość. ? A w PSL kandydatów mnóstwo.

 5. Rozumiem że zwiększy się też liczba nowych miejsc pracy dla lokalnych mieszkańców.

 6. Słuszną linię ma nasza władza…

 7. Wilgotne lochy i karcery 1,5 X1,5 m budujcie dla bandyckiej patologi a nie wygodne i ciepłe areszty im budujecie

 8. Kamieniołomy i czarny chleb a nie takie wygody

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas