Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kilka lat temu doszło tutaj do tragedii na przejściu. To nagranie pokazuje, że ta historia mogła się powtórzyć (wideo)

Kilka lat temu na przejściu dla pieszych, widocznym na nagraniu naszego Czytelnika, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Do kolejnej tragedii w tym miejscu mogło dojść ponownie w minioną niedzielę. Wszystko przez zachowanie na drodze jednego z kierowców.

Do tej groźnej sytuacji drogowej doszło w minioną niedzielę na ul. Bohaterów Września, w rejonie skrzyżowania z ul. Relaksową. Osoba kierująca skodą zignorowała fakt, że na sąsiednim pasie, przed przejściem dla pieszych zatrzymali się kierowcy, aby umożliwić przejście na drugą stronę ulicy kobiecie z dziećmi.

– Filmik ze zdarzenia, które miało miejsce w niedzielę na ul. Bohaterów Września (DW 809) na skrzyżowaniu z ul. Relaksową. Pojazdy, które widać na filmiku poruszały się od strony obwodnicy, ja od strony centrum i skręcałem w ul. Relaksową. Tylko przytomna reakcja opiekunki dzieci nie doprowadziła do tragedii – relacjonuje nasz Czytelnik.

Gdyby kobieta nie poczekała i weszła na przejście dla pieszych z dziećmi, po chwili mógł w nich wjechać kierowca rozpędzonej skody, który ominął stojące przed pasami pojazdy. Nagranie ku przestrodze!

Kierowcy pamiętajcie! Kierującemu pojazdem zabrania się: wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany, a także zabrania się omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Oburzającym przykładem jest wielokrotnie widziany na polskich drogach fakt wjechania autem na pasy, w sytuacji, gdy poprzedzający pojazd zatrzymał się przed przejściem w celu przepuszczenia pieszych. Podobny przykład dotyczy wjechania na przejazd dla rowerów, gdy poprzedzające auto zatrzymało się, aby bezpiecznie mogli przejechać rowerzyści. Każdorazowo kierujący samochodami powinni na tyle zwiększyć swoją uwagę (nie tylko przy przejściach dla pieszych ale również na przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach), gdzie wręcz należy spodziewać się niechronionych uczestników ruchu drogowego i w głównej mierze traktować ich po partnersku. Pamiętajmy nie każdy pieszy jest kierującym, ale każdy kierujący jest pieszym.

(fot. wideo nadesłane)

35 komentarzy

  1. Obejrzyjcie dobrze filnik a nie piszecie bzdury dovtze widać że nie zatrzymali się żeby przepuścić tylko jechali co najwyżej dowalić za wyprzedzanie besposrednio przed przejściem co innego piszecie redakcjo a co innego na filmiku i nie stali nań przejsciu tylko dochodzili

  2. Wstawicie zdjęcie gdzie wygląda że stoją a potem filmik gdzie widać co innego

  3. Jesteś kretynem od urodzenia czy co ???

  4. Czy na tym filmie widać czy pani trzyma telefon w ręku??

  5. Ja tam widzę tfuska i reklamówkę z Biedronki.

  6. jak zawsze zdziwiony

    kolejny ormowiec. ile jeszcze miała do skody. po co skoda miała czekać

Dodaj komentarz