Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierujący audi miał prawie 1,5 promila. Tłumaczył, że to przez cukierki i opary od pijanego kolegi

Niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek kierujący audi. Mężczyzna podróżował razem z jeszcze bardziej pijanym kolegą. Młodzieniec wpadł podczas kontroli drogowej. Policjantom tłumaczył, że nie pił alkoholu…a tylko jadł cukierki, które go zawierały.

W poniedziałek policjanci z Posterunku Policji w Siennicy Różanej na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którym kierował 25-latek z gminy Wojsławice. Mężczyzna jechał z kolegą.

– To miała być rutynowa kontrola, jednak szybko okazało się, ze obaj mężczyźni są nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, a jego pasażer ponad 3 promile! 25-latek początkowo nie przyznawał się do spożywania alkoholu. Policjantom tłumaczył, że jadł cukierki, które go zawierały, a dodatkowo mógł nawdychać się oparów od kolegi – informuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

– Apelujemy o zdrowy rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że kierujący na drodze pod działaniem alkoholu stwarza duże zagrożenie. Taki uczestnik ruchu ma zaburzoną koordynację, widzenie, zwolnioną reakcję – dodaje starszy sierżant Anna Chuszcza.

19 komentarzy

  1. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    Franiu już milion razy ci wyjaśniałem że marka pojazdu nic nie ma do kierowania

  2. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    Ja jeżdżę takim Audi,do którego wsiada się jak do autobusu i jeździ no się fajnie ,a jak ktoś kupi audi w którym siedzi ,jakby leżał na asfalcie ,przez to jest słaba widoczność i na dodatek nie umie jeździć to wypadek gotowy

  3. Mógł uciekać.

  4. KrzysztofQnuronowiczDwudziestegoPierwszegoWieQ

    Kałdi opary i TDI – Ten Drobiazg Idoli

Dodaj komentarz

Z kraju